Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 3767
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: W Kowarach padł już kolejny rekord WOŚP

Poniedziałek, 14 stycznia 2019, 14:07
Aktualizacja: Wtorek, 15 stycznia 2019, 16:06
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: W Kowarach padł już kolejny rekord WOŚP
Fot. Tomasz Raczyński
Łączną kwotą 49 593,77 złotych zakończyła się zbiórka pieniędzy w ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kowarach.

Anna Szablicka, szefowa miejskiego sztabu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nie kryła zadowolenia.

Po raz kolejny udało się zorganizować atrakcyjne wydarzenie, zmobilizować ludzi, pokonać niedogodności związane z pogodą i zebrać znów więcej pieniędzy, niż w poprzednim roku. To daje wielką radość oraz świadomość, że dobro istnieje, a także że za rok mamy do pobicia kolejny rekord.

W czasie finału, w mieście nad Jedlicą, nie zabrakło atrakcji. Po raz pierwszy mieszkańcy zasilający orkiestrowe puszki mogli przejechać się „wyścigowymi” wrakami, dzięki ekipie JelenichWraków. Wraz z młodymi wolontariuszami, którzy w większości reprezentowali kowarskie szkoły, pieniądze zbierali bohaterowie popularnego serialu „Złomowisko PL” w osobach Pawła i Zbyszka - pracowników Piotro-Stalu. Były występy młodych lokalnych artystów oraz Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej. Tradycyjnie wszystkie wydarzenia przepleciono licytacjami, które brawurowo prowadził Jarosław Kotliński.

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie wielu wspaniałych ludzi, chciałam bardzo podziękować: Roksanie Czerwińskiej – za umiejętności w każdej dziedzinie, Justynie i Marcinowi Iwańskim – za pomysły i pyszne jedzenie, Annie Ciszek i wolontariuszkom ze Szkoły Podstawowej nr 3 – za czas i zaangażowanie, Adamowi Winiarskiemu i DJ Gregorowi – za profesjonalizm, Robertowi Oskulskiemu i Kowarskiej Orkiestrze Rozrywkowej – za sztukę i rytm, Karolinie Szybiak i jej tancerkom – za zaangażowanie i cud tańca, Łukaszowi Łuczyńskiemu – za stworzenie klimatycznej scenerii, Adrianowi Jaworskiemu – za entuzjazm i działanie, wspaniałym uczniom ze szkół kowarskich – za to, że jesteście. Liczarkom, przyjaciołom i kolegom – wiadomo, za co. A na koniec – wolontariuszom, sponsorom, ofiarodawcom – dokonaliście wielkiej rzeczy – podsumowała szefowa kowarskich wolontariuszy.

Twoja reakcja na artykuł?

24
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group