Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4091
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W końcu budują promenadę

Czwartek, 14 czerwca 2018, 12:06
Aktualizacja: Niedziela, 17 czerwca 2018, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: W końcu budują promenadę
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórska Promenada Bobru miała zostać wybudowana w 2015 roku – wówczas projekt uzyskał największą liczbę głosów w ramach budżetu obywatelskiego. Przez lata władze miasta przekonywały, że na przeszkodzie stało RZGW, ale w końcu udało się "dogadać" i ruszyły prace na odcinku od ulicy Wiejskiej do Lwóweckiej.

Realizowany obecnie etap promenady wzdłuż rzeki Bóbr ma mieć długość 1600 metrów. W budżecie miasta na rok 2018 zaplanowano na ten cel 120 tysięcy złotych, choć warto wspomnieć, że wnioskodawcy, czyli stowarzyszenie Jeleniogórska Promenada Bobru zgłaszali projekt na ok. 450 tysięcy złotych, więc już po cenie widać, że realizacja będzie dużo skromniejsza od założeń zwycięskiego wniosku z 2015 roku. W sumie pasjonaci ze stowarzyszenia chcą, aby docelowo powstała promenada o długości 7 km - od Grabarowa po Perłę Zachodu.

Jak przekonują władze miasta, należy z optymizmem patrzeć na realizację kolejnego otwarcia obszaru wzdłuż rzek. Przypomnijmy, w Cieplicach rozpoczęła się też budowa bulwaru wzdłuż Kamiennej.

- Od kilku lat chcieliśmy to zrealizować - mieliśmy problem z RZGW. Teraz jest inna jednostka i udało nam się porozumieć - powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group