Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7028
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: W Karpaczu zapłonął olimpijski znicz

Niedziela, 21 lutego 2016, 21:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lutego 2016, 14:15
Autor: MDvR
Dolny Śląsk: W Karpaczu zapłonął olimpijski znicz
Fot. AP
W piątek, 19 lutego odbyła się w Karpaczu uroczysta ceremonia otwarcia XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władze Województwa Dolnośląskiego, przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego i dolnośląskich samorządów, a także sportowcy.

Kilkuset zawodników rywalizuje nie tylko w Karkonoszach, ale także innych miastach województwa dolnośląskiego i nie tylko. Miastami współorganizatorami OOM są: Duszniki Zdrój, Stronie Śląskie, Szklarska-Poręba – Jakuszyce, Karpacz, Świdnica, Zieleniec, Jelenia Góra, Oleśnica, Katowice, Tychy, Sanok oraz czeski Harrachov. Całość uroczystości poprowadził Dariusz Maląg. Flagę wciągnął na maszt
Michał Skowron, a w imieniu zawodników apel odczytała Kamila Boczkowska - oboje są biegaczami MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i mają już na koncie medale XXII OOM wywalczone na Polanie w Jakuszycach. W imieniu sędziów ślubowanie złożyła Wiesława Kozłowska. burmistrz Karpacza Radosław Jęcek odczytał oficjalny list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do organizatorów imprezy oraz młodych olimpijczyków. Oficjalnego otwarcia dokonał Ryszard Szuster, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Znicz olimpijski zapalił saneczkarz Adam Wanielista, a pochodnię przekazał mu sam Duch Gór - Liczyrzepa.

W części artystycznej wystąpiła Tetiana Galitsyna, triumfatorka programu "Mam talent", która z ziarenek piasku potrafi ułożyć w zasadzie wszystko i zespół Mafi Furach. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych potrwa do 18 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group