• Niedziela, 22 lipca 2018
  • Godz. 18:50
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 5297
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W Karpaczu trwa kurs samoobrony dla pań

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 15 września 2017, 12:10
Aktualizacja: 12:16
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
Na początku września ruszyła kolejna edycja programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”. Tym razem w Karpaczu. Program realizowany jest przez jeleniogórską policję wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji –IPA Region Jelenia Góra. Zajęcia przewidziane są do 4 października br.

Pierwsze zajęcia dla pań na sali sportowej prowadził policyjny instruktor samoobrony – asp. Krzysztof Karkowski wspólnie z st. sierż. Beatą Sosulską –Baran z Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Na zajęciach uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony, dowiedziały się, jak bronić się w przypadku ataku sprawcy, bądź kradzieży torebki na tzw. „wyrwę”.

13 września odbyły się kolejne zajęcia, które prowadziła psycholog oraz specjalista ds. prewencji kryminalnej Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze. Zajęcia dotyczyły psychologicznych aspektów samoobrony, między innymi sprawców agresywnych zachowań wobec kobiet, sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach i w sytuacjach zagrożenia bez użycia siły. Przewidziane są również zajęcia z ratownikiem medycznym.
Panie uczestniczące w zajęciach będą miały okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, w jakich sytuacjach stosuje się pozycje ratownicze oraz zapoznać się z resuscytacją krążeniowo-oddechową. Ponadto uczestniczki dowiedzą się o sposobach reagowania i powiadamiania w konkretnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 15-09-2017 18:05
- Głównym celem kursu samoobrony jest przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie – Przez miesiąc nikt nie jest w stanie się przygotować.....
~kora 15-09-2017 18:22
ale Oani Baran nauczy bo jest omnibusem.
~:) 30-09-2017 19:06
Najlepiej mopem i to brudnym :) to sie umie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Etykieta prawdę ci powie?  2
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  2
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  14
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group