Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6698
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu już błyszczy świąteczna choinka

Piątek, 8 grudnia 2017, 8:36
Autor: Joanna
Karpacz: W Karpaczu już błyszczy świąteczna choinka
Fot. Joanna
W środę 6 grudnia o godzinie 17.30 w Karpaczu uroczyście rozświetlono choinkę miejską. Drzewko znajduje się na skwerze przy Urzędzie Miejskim. Uroczystość wspólnego rozświetlania świątecznego drzewka ma być organizowana już co roku.

Na środowy wieczór zaplanowano szereg atrakcji związanych ze zbliżającymi się świętami. Na początek wystąpił Chór Ekumeniczny z Karpacza, który wykonał pieśni i pastorałki. Następnie Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek powitał wszystkich zgromadzonych i zapowiedział, że taka uroczystość wspólnego rozświetlania choinki będzie wydarzeniem cyklicznym. Po jego wystąpieniu rozświetlono 10- metrowe drzewko.

Wystąpił również duet akordeonowy „Cześki” oraz Szkolny Zespół Muzyczny. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Karpaczu przygotowała kiermasz ciast i ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży ma zostać przeznaczony na cele charytatywne.

Największą atrakcją dla najmłodszych był święty Mikołaj, który rozdawał cukierki. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy Karpacza oraz przebywający w miasteczku turyści. Impreza przyciągnęła także okolicznych mieszkańców miedzy innymi z Mysłakowic, Kowar czy Jeleniej Góry.

Karpacz jest już ozdobiony świątecznie. Udekorowano latarnie przy głównych ulicach, a przy wjeździe do miasta wita wszystkich duży podświetlany napis Karpacz. W parku ustawiono wielką, świecącą bombkę. Dekoracje będą ozdabiać Karpacz do końca lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group