Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9150
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: W Karpaczu już błyszczy świąteczna choinka

Piątek, 8 grudnia 2017, 8:36
Autor: Joanna
Karpacz: W Karpaczu już błyszczy świąteczna choinka
Fot. Joanna
W środę 6 grudnia o godzinie 17.30 w Karpaczu uroczyście rozświetlono choinkę miejską. Drzewko znajduje się na skwerze przy Urzędzie Miejskim. Uroczystość wspólnego rozświetlania świątecznego drzewka ma być organizowana już co roku.

Na środowy wieczór zaplanowano szereg atrakcji związanych ze zbliżającymi się świętami. Na początek wystąpił Chór Ekumeniczny z Karpacza, który wykonał pieśni i pastorałki. Następnie Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek powitał wszystkich zgromadzonych i zapowiedział, że taka uroczystość wspólnego rozświetlania choinki będzie wydarzeniem cyklicznym. Po jego wystąpieniu rozświetlono 10- metrowe drzewko.

Wystąpił również duet akordeonowy „Cześki” oraz Szkolny Zespół Muzyczny. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Karpaczu przygotowała kiermasz ciast i ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży ma zostać przeznaczony na cele charytatywne.

Największą atrakcją dla najmłodszych był święty Mikołaj, który rozdawał cukierki. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy Karpacza oraz przebywający w miasteczku turyści. Impreza przyciągnęła także okolicznych mieszkańców miedzy innymi z Mysłakowic, Kowar czy Jeleniej Góry.

Karpacz jest już ozdobiony świątecznie. Udekorowano latarnie przy głównych ulicach, a przy wjeździe do miasta wita wszystkich duży podświetlany napis Karpacz. W parku ustawiono wielką, świecącą bombkę. Dekoracje będą ozdabiać Karpacz do końca lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
293
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group