Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7391
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W Karkonosze bajki noszę. Oko w oko z Neptunem

Czwartek, 31 marca 2011, 8:14
Aktualizacja: Środa, 27 kwietnia 2011, 18:59
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: W Karkonosze bajki noszę. Oko w oko z Neptunem
Fot. Agrafka
Wczoraj w Akademii Happy Kids w ramach projektu wydawnictwa AD REM „W Karkonosze bajki noszę”, dzieci z jeleniogórskich przedszkoli spotkały się z władcą mórz i oceanów.

Celem przedsięwzięcia jest edukacja regionalna najmłodszych, aby dzieci poszerzały wiedzę na temat okolicy, w której mieszkają i by miały świadomość bogactwa kulturowego, jakie drzemie w Jeleniej Górze i okolicach.
– Spotykamy się na drugim podsumowaniu projektu „W Karkonosze bajki nosze” które dziś odbyło się pod hasłem „Spotkanie z Neptunem”. Dzieci przygotowały prace plastyczne tematyką związane z Jelenią Górą, różną techniką m.in. prezentują rysunki połączone z plasteliną, rysowane węglem figurki z plasteliny, czy też z gliny. Dzięki tej akcji mamy nadzieję, że dzieci wyrosną na regionalnych patriotów – powiedziała Katarzyna Jończyk z wydawnictwa AD REM.

W projekcie biorą dzieci z 14 jeleniogórskich przedszkoli. Wczoraj najpierw spędziły pół godziny w sali zabaw z wieloma atrakcjami, aby następnie udać się na wystawę prac i wspólnie śpiewać piosenki z Honoratą Magdeczko-Capote, aktorką Teatru Maska. Były także wiersze. Pojawiły się również pytania dotyczące samego Neptuna, którego rzeźba w Rynku jest jednym z symboli Jeleniej Góry. W następnym miesiącu dzieci zapoznają się z bajką „Spacerkiem przez miasto”.

- Jestem zadowolona z tego projektu, dzieci są bardzo nim zainteresowane, chętnie biorą udział we wszystkich spotkaniach. W marcu wykonane zostały rzeźby z gliny m.in. krasnala i Liczyrzepy. Również rodzice biorą udział w projekcie i wraz z dziećmi ułożyli wiersze i piosenki o Jeleniej Górze. Dzieci zapoznały się z regionalnymi ciekawostkami, z legendą o powstaniu naszego miasta – powiedziała Małgorzata Leoniec, wychowawca w grupach 3, z Przedszkola Zaczarowany Parasol.

Pozyskane dziś wiadomości z pewnością przydadzą się przedszkolakom trzeciego czerwca, kiedy to w hali sportowej przy ulicy Złotniczej zostanie zorganizowana Olimpiada Wiedzy Regionalnej dla uczestników projektu, w którym udział biorą niemal wszystkie przedszkola jeleniogórskie. Patronem honorowym projektu jest Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, zaś medialnym – tygodnik i portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group