Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 13393
Zalogowanych: 111
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: W Karkonoszach najcieplej

Poniedziałek, 25 stycznia 2010, 13:55
Aktualizacja: 13:56
Autor: Ania
Minionej nocy w prawie całej Polsce panowały ogromne mrozy. Wyjątek stanowiły Karkonosze: u nas było najcieplej.

W Jeleniej Górze odnotowano zaledwie minus pięć stopni Celsjusza. Najzimniejszy okazał się wschód kraju. Dla przykładu w Zamościu i na Lubelszczyźnie termometry wskazywały minus 30 stopni Celsjusza. Jak tłumaczy Marek Kurowski, dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, stało się tak za sprawą inwersji temperatury.

- Związane jest to ze wzrostem temperatury wraz z wysokością. Minionej nocy była więc ona wyższa w Karkonoszach niż w większość miast w Polsce – mówi Marek Kurowski. Rozkład temperatur w regionie też był różny. W Jeleniej Górze było około minus pięciu stopni Celsjusza, a w odległym o około 30 km Jaworze – aż minus siedemnaście!
W skali kraju była to jednak jedna z najmroźniejszych nocy w tym roku. Do końca miesiąca temperatura powinna wzrastać, ale nie oznacza to, że nie będzie mroźno.

Sonda

Czy Twoje dziecko chodzi w szkole na lekcje religii?

Oddanych
głosów
625
Tak
38%
Nie
56%
Raz tak, raz nie - to zależy jak bardziej pasuje danego dnia
6%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Zjechał na nartach z Mount Everestu
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Ciekawe miejsca
Sołtysia Góra zaprasza po remoncie
 
Aktualności
Targi zwierząt egzotycznych w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Mieszkańcy Siedlęcina są dumni – mają swoją Miss
 
Kryminał
Oszuści "na wnuczka" zatrzymani przez policję
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group