Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7034
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W jeleniogórskim USC pracowity koniec roku

Piątek, 4 stycznia 2013, 7:15
Aktualizacja: 7:19
Autor: UM
Między Wigilią i Sylwestrem w jeleniogórskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 18 aktów małżeństwa. – Zarejestrowano, bowiem nie jest ono tożsame z uroczystościami zaślubin – wyjaśnił Janusz Milewski, kierownik USC. Z tych 18 – dwa są zapisem w miejscowych aktach małżeństwa, zawartego przez mieszkańca Jeleniej Góry w urzędzie zagranicznym. Z pozostałych 16. – 13 zostało zawartych w USC, a trzy to małżeństwa konkordatowe.

Jeleniogórski USC odnotował też w tym czasie 23 urodzenia, jednak nie wszystkie dzieci były jeleniogórzanami. W USC rejestruje się bowiem akty narodzin wszystkich dzieci urodzonych w mieście, mimo że miejscem zameldowania rodziców są inne miejscowości.

Janusz Milewski, zapytany o „umiejscowienia małżeństw” w drugim półroczu minionego roku, powiedział, że z dokumentów wynika, iż jeleniogórzanki i jeleniogórzanie zawierali związki w przeróżnych krajach, nie tylko Europy. Przeważa Wielka Brytania, Irlandia i Niemcy, ale… Gdyby wyliczyć kraje, z których pochodzą dokumenty, to jesteśmy reprezentowani niemal w połowie świata, bo małżeństwa były zawierane m.in. w Finlandii, Australii, Indiach, Holandii, Belgii, RPA, Egipcie, Grecji, Tunezji, w Czechach, USA, Kanadzie, Włoszech, Australii, Hiszpanii i in. Dokumenty nadeszły też z Luksemburga, Szwecji i Francji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
844
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group