Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2821
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze powstaje grupa Nordic walking

Sobota, 17 grudnia 2011, 14:49
Aktualizacja: 14:51
Autor: MDvR
Jelenia Góra: W Jeleniej Górze powstaje grupa Nordic walking
Fot. archiwum
Nordic walking to coraz popularniejsza forma rekreacji, nie inaczej jest w Jeleniej Górze, gdzie coraz więcej osób decyduje się na poruszanie się przy pomocy kijków.

Wszyscy polecali sport Nordic walking więc postanowiłem spróbować, oglądałem film instruktażowy jak należy chodzić i zakupiłem sobie kijki. Kije to nie taki majątek, można trafić w cenie od 50 do 100 zł – najlepiej kupować teleskopowe. Zacząłem chodzić, wciągnęło mnie to tak bardzo, że wychodziłem codziennie. Nordic walking to sport dla każdego i jest bardzo pomocny. Jeśli zaś chodzi o grupy poszukujemy osób chętnych do grupy w Jeleniej Górze i osób chętnych na liderów grup w innych miastach. Celem grupy oprócz promowania Nordic walking jest nauczenie czegoś za darmo. W Jeleniej Górze tworzona jest grupa jeleniogórska w której jest nauczanie języka rosyjskiego i japońskiego - podstawy. Do tego nauka o Japonii, mangach, a także anime oraz sztuka oddychania i medytacji, oprócz tego nauczane jest też gotowanie, robienie ozdóbek w teorii i to wszystko podczas spacerów (na postojach lub w trakcie spacerowania) za darmo – wyznaje Bartosz.

Jeśli zaś chodzi o to, kto może należeć do grupy, to odpowiem że każdy, kto chce, nie ma ograniczeń wiekowych czy wagowych. Jedyny warunek by należeć do naszej grupy, to bycie osobą tolerancyjną. Celem i planami na przyszłość jest utworzenie międzynarodowego klubu Nordic walking promującego ten sport i zdrową wegetariańską żywność. W przyszłości planujemy szukać sponsorów oraz z dobrowolnych składek zakupić sprzęt by móc go potem wypożyczać. Umawiamy się ze wszystkimi z grupy na wyznaczoną godzinę i ustalamy miejsce spotkania. Potem wyruszamy w drogę ustaloną trasą przez lidera grupy (w naszej grupie jest zasada że wybieramy co tydzień spośród grupy nowego młodszego lidera grupy, który ma za zadanie wymyślić trasę i poprowadzić grupę więc co tydzień jeden z grupy ma szansę dowodzić). Chodzimy około 2-3 godziny, a nawet i więcej, a po spacerze rozchodzimy się i udajemy do domów. Spotkania są w soboty i niedziele od 10 do 18 lub jeżeli grupa by chciała to od poniedziałku do piątku od 15 do 19 - dodaje Bartosz.

Wszystkie osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w Nordic walking, dołączając do grupy Bartosza mogą uzyskać więcej informacji pod numerem 791 981 360.

Więcej informacji dotyczących grupy można ponadto znaleźć na www.nordic--walking.blogspot.com/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group