Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 4184
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region/Jelenia Góra: W Jeleniej Górze kino dla seniorów już od czerwca?

Środa, 15 maja 2013, 7:44
Aktualizacja: 7:46
Autor: Angela
Region/Jelenia Góra: W Jeleniej Górze kino dla seniorów już od czerwca?
Fot. Angela
Tańsze bilety i inne akcje promocyjne oraz repertuar dostosowany do oczekiwań seniorów – takie nowinki chce wprowadzić we wszystkich swoich kinach Odra Film, w tym w jeleniogórskim oddziale „LOT”.
Robocza nazwa projektu to „czwartki dla seniorów”, a wstępny termin, od którego miałby on ruszyć to czerwiec br.

- Obecnie trwają wszelkie ustalenia odnośnie tego projektu i o szczegółach nie mogę jeszcze nic powiedzieć, ale potwierdzam, że projekt na pewno będzie realizowany – powiedziała Agnieszka Przystaś, kierownik działu dystrybucji Odra Film we Wrocławiu.

– Doszliśmy do wniosku, że nasza oferta była dotychczas skierowana przede wszystkim do osób w młodszym wieku, a seniorzy byli przez nas „niedopieszczeni”. Chcemy to zmienić. Obniżymy ceny biletów i przeprowadzimy ankiety na temat oczekiwań seniorów co do repertuaru. Chcemy wyświetlać im to, co oni chcieliby obejrzeć. Ustalenia dotyczące szczegółów akcji potrwają do końca maja, więc nasz nowy pomysł zacznie funkcjonować najwcześniej od czerwca br. – dodała Agnieszka Przystaś.

Danuta Brzezińska, która prowadzi zajęcia w Klubie Seniora w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu przyznaje, że pomysł jest dobry, ale po warunkiem, że ceny będą rzeczywiście niższe niż obecnie.
- Nasi seniorzy są bardzo aktywni i chętnie uczestniczą w różnych wydarzeniach, jednak też są często ograniczeni finansowo, bo sporo pieniędzy wydają na leczenie – mówi Danuta Brzezińska. – Gdyby jednak te bilety były po 5-6 zł to myślę, że byłoby to dla nich do przyjęcia. W połączeniu z dobranym repertuarem pomysł pewnie by znalazł wielu zwolenników. Kiedy ostatnio wychodziliśmy do teatru i wstęp był po 5 zł, uzbierało się 60 osób chętnych. Myślę, że w przypadku kina mogłoby być podobnie – dodaje Danuta Brzezińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group