• Sobota, 25 stycznia 2020
  • Godz. 3:28
  • Imieniny: Elwiry, Miłosza, Pawła
  • Czytających: 2972
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W Jeleniej Górze indywidualne konta na opłaty za użytkowanie wieczyste

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 stycznia 2013, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: UM
Mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy wnoszą opłaty za wieczyste użytkowanie, otrzymali pismo w sprawie indywidualnych kont bankowych, które wprowadza Miasto. – Pragniemy wyjaśnić, że nie ulega zmianie sposób wnoszenia opłat za wieczyste użytkowanie, tzn. można nadal wnosić opłaty do kas Urzędu Miasta lub bez prowizji na konto Banku Millennium – informuje rzecznik UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Dla ułatwienia i przyspieszenia księgowania dokonywanych wpłat, Bank Millennium, który prowadzi obsługę Urzędu Miasta w Jeleniej Górze umożliwił wprowadzenie indywidualnego kodu dla każdego mieszkańca, określonego jako „indywidualne konto bankowego”. Nie jest to jednak ani utworzenie osobnego konta, ani też nie odbiera możliwości dokonywania wpłat w kasach UM na dotychczasowych zasadach. Oznacza tylko wprowadzenie indywidualnego numeru, dzięki czemu system elektroniczny będzie szybciej i łatwiej odnotowywał dokonane wpłaty.

Osobom fizycznym, będącym płatnikami podatku od nieruchomości kody („indywidualne konta bankowe”) będą przekazywane wraz z decyzją o wymiarze podatku na rok 2013.

Pozostałym podatnikom, tj. osobom prawnym będącym podatnikami podatku od nieruchomości oraz podatnikom podatku od środków transportowych kod, zwany „indywidualnym kontem bankowym” będzie przesłany indywidualnie pocztą i przy dokonywaniu wpłat należy się nim posługiwać.

Niezależnie od wprowadzonych „indywidualnych kont bankowych”, wszystkie wpłaty, w tym: z tytułu wieczystego użytkowania gruntu i podatków można nadal wnosić za pośrednictwem kas Urzędu Miasta lub bez prowizji na konto Urzędu Miasta w Jeleniej Górze w Banku Millennium.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~sarna 16-01-2013 10:01
Przepraszam bardzo ja nic nie dostałam !
~ 16-01-2013 10:07
sarenko ja też jeszcze nie, ale pierwsza I rata przypada na marzec także spokojnie mamy czas , pozdrawiam
~kokospoko 16-01-2013 10:07
J przeksztalcilem z uzytkowania wieczystego na wlasnosciowe a mimo to dastalem taki kod. Niezly tam macie bajzel, musze znowu tam isc i wyjasniac.
~ja też 16-01-2013 12:12
Też przekształcałam w czerwcu na własność. Dostałam juz dwa pisma z tego samego urzędu o sposobie opłacania użytkowania wieczystego. Mój sasiad też. To skandal, żeby komórki tego samego urzędu nie miały właściwego przepływu informacji. Przecież za ten bałagan, za te niepotrzebne pisma, za ich doreczanie płacimy my, podatnicy. Czy urzędnicy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za to co robia, a raczej za to czego nie robią? Gdy zadzwoniłam do urzędu po pierwszym piśmie, wyjaśniono mi uprzejmie, że łatwiej jest wydrukować z komputera pisma dla wszystkich niż sprawdzać kto przekształcił. No chyba nie tak powinno to działać.
~pbog 16-01-2013 13:49
Ja też dostałam takie pismo, pomimo wykupienia grutu .Urzędniczka wyjasniła mi ,że to dlatego iż bazy aktualizują raz w roku !!!. Niepotrzebna praca i bezmyślne wydawanie publicznych pieniędzy ( znaczki , koperty, kartki i tusz). A "dziura" w budżecie rośnie !!!
~!!! ZIBI 16-01-2013 14:10
A można było w jednej kopercie wysłać numer konta i kwotę do zapłacenia. Teraz dostanę drugą kopertę z kwotą, bo ktoś nie myśli a miasto z naszych podatków zapłaci podwójnie. Chorzy bezmózgowi urzędnicy w ratuszu. Paranoja.
~bb 17-01-2013 7:33
tez wykupilem na wlasnosc i dostalem oplate za wieczyste uzytkowanie, teraz pewnie trzeba pojsc do UM i zaplacic za zmiane statusu. ZLODZIEJE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group