Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9876
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jeleniej Górze indywidualne konta na opłaty za użytkowanie wieczyste

Środa, 16 stycznia 2013, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: UM
Mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy wnoszą opłaty za wieczyste użytkowanie, otrzymali pismo w sprawie indywidualnych kont bankowych, które wprowadza Miasto. – Pragniemy wyjaśnić, że nie ulega zmianie sposób wnoszenia opłat za wieczyste użytkowanie, tzn. można nadal wnosić opłaty do kas Urzędu Miasta lub bez prowizji na konto Banku Millennium – informuje rzecznik UM w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

Dla ułatwienia i przyspieszenia księgowania dokonywanych wpłat, Bank Millennium, który prowadzi obsługę Urzędu Miasta w Jeleniej Górze umożliwił wprowadzenie indywidualnego kodu dla każdego mieszkańca, określonego jako „indywidualne konto bankowego”. Nie jest to jednak ani utworzenie osobnego konta, ani też nie odbiera możliwości dokonywania wpłat w kasach UM na dotychczasowych zasadach. Oznacza tylko wprowadzenie indywidualnego numeru, dzięki czemu system elektroniczny będzie szybciej i łatwiej odnotowywał dokonane wpłaty.

Osobom fizycznym, będącym płatnikami podatku od nieruchomości kody („indywidualne konta bankowe”) będą przekazywane wraz z decyzją o wymiarze podatku na rok 2013.

Pozostałym podatnikom, tj. osobom prawnym będącym podatnikami podatku od nieruchomości oraz podatnikom podatku od środków transportowych kod, zwany „indywidualnym kontem bankowym” będzie przesłany indywidualnie pocztą i przy dokonywaniu wpłat należy się nim posługiwać.

Niezależnie od wprowadzonych „indywidualnych kont bankowych”, wszystkie wpłaty, w tym: z tytułu wieczystego użytkowania gruntu i podatków można nadal wnosić za pośrednictwem kas Urzędu Miasta lub bez prowizji na konto Urzędu Miasta w Jeleniej Górze w Banku Millennium.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group