Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 8110
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W „jedynce” nauka z ludzką twarzą

Czwartek, 4 czerwca 2009, 8:04
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W „jedynce” nauka z ludzką twarzą
Fot. Angela
Wystawy prac, prezentacje multimedialne, spektakl teatralny, zajęcia naukowe, występ wokalny Gabrieli Kowalewskiej, zawody sportowe, kiermasz słodkości, taniec brzucha, koncert szkolnego zespołu punk–rockowego – to jedne z wielu atrakcji, które wczoraj zafundowała gościom i sobie młodzież z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Wszystko za sprawą Festiwalu Nauki, który został zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła Myślenia". Uczniowie zamiast zajęć w ławkach lekcyjnych wymieniali się wiedzą podczas prezentacji zrealizowanych projektów.

Nie zabrakło konkursów sportowych, humanistycznych, chemicznych, wiedzy o EU, konkursów z języka niemieckiego czy logicznego myślenia. W sali gimnastycznej uczniowie prezentowali swoje talenty, m.in. tańca, w tym tańca brzucha i ognia oraz aerobiku sportowego. Zagrał szkolny zespół punk-rockowy, a przed zaproszonymi gośćmi wystąpiła grupa teatralna i wokalistka Gabriela Kowalewska.

Na szkolnym boisku boje toczyli uczniowie, którzy ścigali się m.in. biegając w workach czy chodząc na szczudłach. Uczestnicy do pokonania mieli też niełatwą konkurencję przeskakiwania przez skakankę w jak największej grupie osób. Na korytarzach prowadzona była loteria fantowa oraz słodki kiermasz ciast i ciasteczek, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup ławek na szkolne korytarze. Do szkoły przyszli również zaproszeni goście, uczniowie jeleniogórskich podstawówek.

– „Szkoła Myślenia” to projekt ogólnopolski, wielotematyczny, do którego włączyły się różne szkoły w całej Polsce – mówi Anna Lach-Zawrzykraj, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze. – Festiwal nauki jest podsumowanie tego projektu i zaprezentowaniem efektów całorocznej pracy uczniów i nauczycieli.

Dokumentacja na zdjęciach, filmach video z całorocznej realizacji tego projektu, jak i wszystkie prace projektowe będą prezentowane na forum szkoły myślenia przez poszczególnych nauczycieli, a my jako szkoła zamieścimy tam swoje sprawozdanie.

Z okazji Dnia Dziecka, rada rodziców ufundowała dla każdego ucznia talerz gorącej grochówki i słodkie upominki. Na koniec spotkania odbył się apel podsumowujący, na którym autorzy najlepszych projektów oraz zwycięzcy poszczególnych konkursów zostali nagrodzeni. Jednym z głównych sponsorów nagród był jeleniogórski punkt cyfrowego Polsatu, który poza nagrodami ufundował udekorował szkołę balonami i gadżetami.

Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze jest jedyną szkołą na terenie miasta, która podjęła się udziału w tej akcji. A jak festiwal wiedzy podobał się samym zainteresowanym?
– Takie dni w szkole lubię najbardziej, jest to mój żywioł – mówi Gabrysia Kowalewska, znana z wokalno-aktorskiego talentu. – Dla mnie i dla moich koleżanek i kolegów był to wyjątkowy dzień. Myślę, że gry i zabawy, lubią wszyscy. Oby takich imprez w szkołach było jak najwięcej.
Te słowa i nadzieję na szybką powtórkę takiej imprezy w szkole potwierdzili również Anna i jej koledzy Piotr Król i Patryk Rawecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group