Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3695
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: W Janowicach nie chcą tirów

Wtorek, 13 kwietnia 2010, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Ania
REGION: W Janowicach nie chcą tirów
Fot. .....
Mieszkańcy Gminy Janowice Wielkie mają już dosyć kilkudziesięciotonowych tirów przejeżdżających codziennie przez ich miejscowość. Wspiera ich wójt, Jerzy Grygorcewicz. Wystosował w tej sprawie pismo do starosty jeleniogórskiego Jacka Włodygi.

Chodzi o ograniczenie przejazdu samochodów ciężarowych powyżej piętnastu ton przez Janowice Wielkie, Trzcińsko i Miedziankę.

Pismo nie zostało jeszcze rozpatrzone przez starostę jeleniogórskiego. Zostanie to uczynione najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Wtedy też dowiemy się, jakie są plany w związku z protestem mieszkańców.
Wiadomo, że obecnie szacowane są koszty remontu mostu na Bobrze w Janowicach Wielkich. Jeżeli udałoby się go wyremontować, najprawdopodobniej będą nim przejeżdżały tiry. To, że mieszkańcy Janowic Wielkich protestują, dziwi niewielu. Miejscowymi drogami przez wiele lat jeździli rowerzyści, podziwiając piękne widoki. Jest to zdecydowanie mniej przyjemne.

Z drugiej jednak strony starosta jeleniogórski musi okazać się prawdziwym dyplomatą w tej sprawie, bo kilkudziesięciotonowych tirów nie chce nikt. Problem stanowi także fakt, że drogi, po których jeżdżą ciężarówki, są w fatalnym stanie. Należałoby je wyremontować, ale na to z powodu ogromnych kosztów są niewielkie szanse. Dodatkowo przy wielu z nich stoją budynki, które w obecnej sytuacji ulegają zniszczeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group