Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3072
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Janowicach nie chcą tirów

Wiadomości: REGION
Wtorek, 13 kwietnia 2010, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: Ania
Fot. .....
Mieszkańcy Gminy Janowice Wielkie mają już dosyć kilkudziesięciotonowych tirów przejeżdżających codziennie przez ich miejscowość. Wspiera ich wójt, Jerzy Grygorcewicz. Wystosował w tej sprawie pismo do starosty jeleniogórskiego Jacka Włodygi.

Chodzi o ograniczenie przejazdu samochodów ciężarowych powyżej piętnastu ton przez Janowice Wielkie, Trzcińsko i Miedziankę.

Pismo nie zostało jeszcze rozpatrzone przez starostę jeleniogórskiego. Zostanie to uczynione najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Wtedy też dowiemy się, jakie są plany w związku z protestem mieszkańców.
Wiadomo, że obecnie szacowane są koszty remontu mostu na Bobrze w Janowicach Wielkich. Jeżeli udałoby się go wyremontować, najprawdopodobniej będą nim przejeżdżały tiry. To, że mieszkańcy Janowic Wielkich protestują, dziwi niewielu. Miejscowymi drogami przez wiele lat jeździli rowerzyści, podziwiając piękne widoki. Jest to zdecydowanie mniej przyjemne.

Z drugiej jednak strony starosta jeleniogórski musi okazać się prawdziwym dyplomatą w tej sprawie, bo kilkudziesięciotonowych tirów nie chce nikt. Problem stanowi także fakt, że drogi, po których jeżdżą ciężarówki, są w fatalnym stanie. Należałoby je wyremontować, ale na to z powodu ogromnych kosztów są niewielkie szanse. Dodatkowo przy wielu z nich stoją budynki, które w obecnej sytuacji ulegają zniszczeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~mysliciel 13-04-2010 9:24
potrzebna komisja sledcza,tyle lat to trwa i nikt nie zaja stanowiska w tej sprawie,gnojem ciagnie
~moja rada 13-04-2010 9:24
kupujcie więcej w sklepach pucy-butki! zniszczyliście kolej to macie za swoje, proponuje staroście, aby zwiększył tak ze trzy krotnie ilość tirów. Było dbać o kolej - tyczy się to wszystkich, kolej jest w stanie szybciej i o wiele więcej przewieźć niż taki tir, taniej (to wynika z ilości przewiezionego towaru), no i nie blokuje dróg bowiem jeździ swoimi torami. PRZYWRÓCIĆ TRANSPORT KOLEJOWY! A nie wspieracie bałwany lobby logistyczne. Komuś musiało najwyraźniej baaaardzo zależeć, aby zniszczyć kolej. Paru pajaców musiało się zmówić z firm logistycznych. Na pewno problem w 3/4 by się rozwiązał gdyby kolej była jak należy.
~ 13-04-2010 10:25
DOLNOŚLĄZAK. W celu umożliwienia dalszego rozwoju Kopalni POL-SKAL wnioskuję o likwidację ścieżek rowerowych we wschodniej części Kotliny Jeleniogorskiej. Jednocześnie proponuję następujący rozkład jazdy dla tirów POL-SKALU: 1.STYCZEŃ - przez Janowice Wielkie z obowiązkowym postojem na parkingu przy zabytkowym schronisku "Szwajcarka". 2. LUTY - przez Łomnicę-Wojanów, z obowiązkowym postojem przy pałacach. 3. MARZEC - przez Wojków-Kowary z obowiązkowym postojem przy Parku Miniatur, Pałacu Nowy Dwór, ewent. szpitalu Wysoka Łąka. 4. KWIECIEŃ - przez Mysłakowice z obowiązkowym postojem przy domach tyrolskich, letniej rezydencji króla pruskiego, a przede wszystkim przed siedzibą Wójta "aby do emerytury" Gminy Mysłakowice. 5. MAJ - przez Bukowiec z obowiązkowym postojem przy pałacu hr. von Reden i siedzibie Parku Kulturowego Kotliny Jeleniogorskiej. 6. CZERWIEC - przez Wrocław z obowiązkowym postojem pod siedzibą wojewody dolnośląskiego. Rozkład jazdy polecam uwadze wszystkim krawato-kołnierzykom, zwanymi - potocznie - samorządowcami.
Cień 13-04-2010 11:03
Zminimalizować ilość tirów do minimum, zastąpić je koleją, to w końcu odżyje i środowisko oddechnie świeżym powietrzem, no i zaoszczędzi się na naprawach dróg.
Cień 13-04-2010 11:04
Zminimalizować ilość tirów do minimum, zastąpić je koleją, to w końcu odżyje i środowisko oddechnie świeżym powietrzem, no i zaoszczędzi się na naprawach dróg.
~Ddriver 13-04-2010 12:34
Do Cień, w 100% popieram Ciebie !!!! Oczywiście pod małym waruneczkiem .Na własnych plecach będziesz nosił ładunki z dworców kolejowych do odbiorców.Nawet gdyby w tym przypadku urobek miał być transportowany koleją to jakoś trzeba go dostarczyć do punktu przeładunkowego. PODPOWIEM TOBIE ŻE DOSTARCZENIE TO MUSIAŁO BY SIĘ ODBYĆ NIESTETY PRZY POMOCY ZESTAWÓW. Każdy z nas codziennie korzysta z dobrodziejstw dostarczonych przez "te wielkie okropne tiry" i prawie każdy z nas nie chce aby jeżdzłly po naszych drogach.NIESTETY TAK SIĘ NIE DA. Proponuje zamiast lamentować wziąść się za remont mostu, a przede wszystkim drogi prowadzącej z Radomierza do Janowic
~do cień 13-04-2010 12:59
musiałoby nagle ropy braknąć żeby się to ziściło to raz, a dwa jak chcesz przewozic skaleń z Karpnik o który się rozchodzi gdy w Karpnikach nie ma torów?
~Maślana 13-04-2010 15:26
Nie chcą tirów.........to nie chciejcie a Tiry muszą jeździć i tyle w temacie.
bombardier 13-04-2010 22:19
Ale łune z tyh Janowic to na dojeżdzie 120 km gnajo. Wyprzedzajo szystko po drodze a i srenke przytym trafio sam widziałem.No i każą sie wozić przez firme rococo po całych Janowicach jak paniska a w J G. to dopiero choć wiedzo gdzie majo wypad z autobusa zrobić to taki ludek jest. Tak napisałem ogólnie a jak trza to szczegóły moge dać.
bombardier 13-04-2010 22:24
a zapomniał ja mówio że jak 4 zł da za przejazd to wymaga.
Cień 13-04-2010 22:37
Do Drivera. Przecież napisałem, "ograniczyć do minimum", a co do kopalni i tu już pisze do postu niżej, to takie instytucje powinny mieć ustawowo nakazane wybudowanie sobie połączenia kolejowego z najbliższą linią kolejową.
~jeszcze raz 13-04-2010 23:28
bombardier do szkoły chodziłeś? patrząc po sposobie pisania to raczej nie. zmień pracę jak ci nie odpowiada wożenie ludzi do janowic...
~AdamW 14-04-2010 5:56
Ja bym poszedł jeszcze dalej niż Cień i nakazał "dyrektywowo" przenosić złoża w miejsca, gdzie są linie kolejowe, autostrady itt., itp.
~ 14-04-2010 9:16
Fakty 1.kopalnia już w 2002roku zwracałą się UG Mysłakowice o wybudowanie drogi technologicznej oczywiscie na koszt Gminy czytaj mieszkańców ( dokumenty w Urzedzie Gminy Mysłakowice ).2 Dyrekcja kopalni na spotkaniach z mieszkańcami zapewniała zatrudnienie 50 osób wywóz małymi samochodami,naprawę dróg,chodniki,inwestycje na rzecz mieszkanców - pracuje 3 mieszkańców Gminy Mysłakowice, zysk ma własciciel kopalni kłopoty i rozwalone drogi które będą naprawiane za piszących pieniądze ( podatki ) mieszkańcy Karpnik i Janowic oraz Jeleniej Góry ( Starostwo ).3.Według w/w obietnic przy wyjeździe z kopalni waga,myjka samochodowa itd.itp.4.Mieszkancy najlepiej widzą że zwiekszyła sie ilość samochodów wywożacych urobek, do kopalni ściagnieta została dodatkowa kruszarka a dyrekcja zapewnia że zmniejszyła wydobycie i dlatego będa mniejsze podatki i opłaty do Gminy.5,6.20 brak miejsca aby opisać wszystko np sprzeciw Prokuratorski do Koncesji,wyroki,kopalnia kopie wywozi - jak już nie bedzie zarabiać ogłosi upadlość koszty pokryjemy my wszyscy. ad.ja troszkę fizyki i drgań dwu pojazdów a jednego wyjasnia dlaczego takie ograniczenia na moście wszędzie a pierwsze w Janowicach.
~Ddriver 14-04-2010 9:29
do Cień: Podpowiem Tobie w jak prosty sposób można zachęcić ludzi do masowego korzystania z kolei ( a co za tym ich rozwoju). Dzięki temu pomysłowi, zmniejszy się znacząco zanieczyszczenie środowiska ,spadnie drastycznie ilość wypadków oraz ich ofiar śmiertelnych , nie będą potrzebne aż takie nakłady finansowe na remonty dróg,mostów, budowy autostrad.Wystarczy"OGRANICZYĆ DO MINIMUM" ruch aut osobowych. Proste-prawda?? . SKUTECZNE- na pewno!!!Uwierz mi na słowo, że my ZAWALIDROGI z autobusów i zestawów damy sobie świetnie rade na tych drogach które mamy . Ps: Mam cichą nadzieję że ten post nakłoni Ciebie i setki podobnie jak Ty myślących do bardziej przemyślanych komentarzy
dolnoślązak 14-04-2010 12:30
Do wójta Grygorcewicza. Napisałeś pan pismo na Berdyczów. Korzystniej byłoby napisać do kolegi Wójta "aby do emerytury" Gminy Mysłakowice, wszak to on z częścią tzw. radnych "pobłogosławił" funkcjonowanie kopalni. Warto byłoby się przyjżeć jakie papierki i kto wyprodukował ażeby kopalnia w Rudawskim Parku Krajobrazowym mogła ponownie zaistnieć. Wszak z administracyjno-urzędniczego punktu widzenia wszystko jest bez zarzutu. Czy napewno? Natomiast co się faktycznie dzieje to widać, słychać i czuć. Niezbędna jest a...liza korzyści i wydatków, a mianowicie: ile Kopalnia POL-SKAL zainwestowała, ażeby uzyskać koncesję oraz ile straci Skarb Państwa, gdyby koncesję cofnięto. Ewentualnie przeprowadzić postępowanie, wyjaśniające, czy nie naruszono prawa tworząc papierki umożliwiające ponowne uruchomienie kopalni.
~K_asia 14-04-2010 15:44
Kopania w Karpnikach to tragedia. Nikt, poza właścicielami i kilkoma zblazowanymi urzędasami jej tam nie chce. Ludzie od wielu lat piszą petycje, robią listy społeczne, by ją zamknąć lub przynajmniej ograniczyć działalność. Efekt jest odwrotny. A prawo do decydowania o "swojej małej ojczyźnie"? Radni z Mysłakowic mają je "dokładnie tam".
~Jariath 15-04-2010 1:09
Co to jest TIR?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group