Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6356
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W gimnazjach króluje przeciętność

Czwartek, 12 czerwca 2008, 8:09
Aktualizacja: 12:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W gimnazjach króluje przeciętność
Fot. TEJO
Trzecioklasiści poznają dziś wyniki egzaminu, który pisali w kwietniu. Poszło – jak zwykle – tak sobie. Od liczby punktów zależy to, do jakiej szkoły dostanie się zdający. Ale przy takim systemie testów, trudno ocenić, czy uczniowie napisali egzamin lepiej, czy gorzej od swoich starszych kolegów.

Do nieoficjalnych wyników egzaminu gimnazjalnego dotarł Dziennik. Są niemal takie same jak w zeszłym roku. Nieco lepiej wypadła część humanistyczna – uczniowie dostawali średnio 30 punktów na 50 możliwych. W części matematyczno-przyrodniczej poszło gorzej: średni wynik to ledwie połowa maksimum.

Gazeta analizuje, na ile testy gimnazjalne rzeczywiście diagnozują stan wiedzy gimnazjalistów. I dochodzi do paradoksalnego wniosku, że ta diagnoza ciągle jest w miarę dobra, ale do szkół średnich przychodzą coraz gorzej przygotowani uczniowie. Powód? Zadania na teście gimnazjalnym co roku dostosowane są do średniego poziomu zdających uczniów. Jeśli ci są w danym roku słabsi, dostają łatwiejsze zadania.

Specjaliści oceniają, że to bardzo wygodny system dla urzędników oświatowych, którzy nie denerwują się coraz gorszym stanem wiedzy uczniów tylko dlatego, że testy tego nie wykazują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group