Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 6936
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: W Dzień Dziecka o nowej szkole w Mysłakowicach

Środa, 2 czerwca 2021, 6:01
Autor: WAC
Mysłakowice: W Dzień Dziecka o nowej szkole w Mysłakowicach
Fot. WAC
Wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek gościła wczoraj (1.06) w Szkole Podstawowej w Mysłakowicach. Powodem tej wizyty był Dzień Dziecka oraz powrót uczniów do szkół po okresie zdalnego nauczania. Wiceminister rozmawiała też z samorządowcami o budowie nowej szkoły w tej miejscowości.

Szkolny Dzień Dziecka rozpoczął się od uroczystego apelu, który oprócz M. Machałek zaszczycili swoją obecnością samorządowcy z gminy Mysłakowice oraz powiatu karkonoskiego. Wiceminister poza oficjalnym przemówieniem znalazła czas aby zamienić kilka słów z uczniami z każdej z klas szkoły. Był też moment na wymianę prezentów: od M. Machałek dla dzieci oraz od uczniów dla wiceminister. Po części oficjalnej goście obejrzeli występy artystyczne dzieci z klas I – III.

Przy okazji przyjazdu M. Machałek do Mysłakowic poruszany był temat budowy nowej szkoły w tej miejscowości.

Budynek, w którym od wielu lat funkcjonuje szkoła w Mysłakowicach jest pałacem, który nigdy nie będzie prawdziwą szkołą – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Dlatego Gmina Mysłakowice chce wybudować nową szkołę podstawową z piękną halą sportową i zapleczem sportowym, aby dzieci mogły w idealnych warunkach uczyć się i rozwijać fizycznie. Inwestycja zaplanowana jest na ten rok i następny. Będziemy tutaj prosić panią minister i pana premiera o wsparcie. Ten budynek będzie nowoczesny, energooszczędny, z całym zapleczem i będzie kosztował nie mniej, niż 40 milionów złotych. To wielkie wyzwanie przy budżecie gminy na poziomie 52 – 53 mln zł, a trzeba realizować też wiele innych zadań. My ze swej strony jesteśmy w stanie zagwarantować połowę, pozwalają nam na to wskaźniki, możemy na ten cel wydać obligacje, ale na pewno potrzeba nam zewnętrznego dofinansowania.

Marzena Machałek zadeklarowała pomoc w pozyskaniu wsparcia finansowego na budowę nowej szkoły dla gminy.

Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ma środków inwestycyjnych, ale są rezerwy premiera i w budżecie państwa dlatego będę o tym rozmawiać - mówi M. Machałek. - Będą też kolejne Fundusze Inwestycji Lokalnych i tu mając świadomość zaangażowania pana wójta w oświatę trzeba bardzo mocno wesprzeć gminę. Mam nadzieję, że już wkrótce przyjadę do Mysłakowic z dobrą wiadomością na ten temat i że to będą konkrety.

Twoja reakcja na artykuł?

11
37%
Cieszy
9
30%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
9
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group