Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7248
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W cieniu rdzewiejącego „szkieletora”

Piątek, 25 stycznia 2008, 9:23
Aktualizacja: 9:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: W cieniu rdzewiejącego „szkieletora”
Fot. TEJO
Od przeszło trzydziestu lat z okien mieszkańców Wzgórza Grota Roweckiego rozciąga się widok na niszczejącą konstrukcję czegoś, co miało być halą sportową lub krytym basenem. Mieszkańcy już nie pamiętają dokładnie, czemu miała służyć nieskończona budowa, a ona wciąż straszy.

Historia obiektu sięga końcówki lat 70. ubiegłego wieku, kiedy postanowiono – jeszcze na fali gierkowskiej propagandy sukcesu – wybudować krytą pływalnię z prawdziwego zdarzenia. Pieniędzy i entuzjazmu wystarczyło tylko na postawienie konstrukcji, która… ostała się do dziś.

Przez ponad trzydzieści lat nie zrobiono nic z coraz bardziej niszczejącym szkieletem. A zamierzenia były szczytne, bo zastanawiano się, czy nie wykorzystać tej konstrukcji, na przykład, na halę sportową. Pojawiały się także propozycje, aby na jej podstawie wznieść salę widowiskową.

Skończyło się na niczym. Dziś obiekt jest tak skorodowany, że może w każdej chwili się rozsypać. Wstęp na jego teren jest wzbroniony. Całością zarządza Międzyszkolny Ośrodek Sportu, który w bezpośrednim sąsiedztwie prowadzi basen miejski.
Władze MOS–u nie mają pomysłu, co zrobić z tym „fantem”, który nie dodaje uroku widokom z okien bloków na Wzgórzu Grota Roweckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group