Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8853
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W cieniu pandemii

Środa, 2 września 2020, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 6 września 2020, 11:20
Autor: WAC
Jelenia Góra: W cieniu pandemii
Fot. WAC
Przy zachowaniu szczególnych procedur wymuszonych walką z koronawirusem rozpoczął się wczoraj (1.09) nowy rok szkolny 2020/2021. Uczniowie po niemal półrocznej przerwie wrócili do szkolnych ław.

W Szkole Podstawowej nr 8 na jeleniogórskim Zabobrzu zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych zrezygnowano z tradycyjnej akademii na powitanie szkoły. Uczniowie spotkali się jedynie w swoich salach lekcyjnych z wychowawcami. Szkoła była niedostępna dla osób z zewnątrz, w tym dla rodziców, którzy na swoje latorośle czekali pod budynkiem. Wyjątek zrobiono jedynie dla pierwszoklasistów.

Mam nadzieję, że ten rok szkolny minie nam bezpiecznie i dzieci będą miały normalne lekcje – mówi pani Patrycja, jedna z mam. - Wszystkim mocno dała nam się we znaki ta edukacja na odległość. Oczywiście, że obawiam się o bezpieczeństwo mojej córki bo trudno będzie z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych. Dzieci to tylko dzieci. Ale wierzę, że szkoła zorganizuje to tak jak trzeba.

Jak mówi, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Maria Silbert - Salabura - najbliższy rok szkolny będzie wymagał od wszystkich począwszy od nauczycieli, poprzez kadrę pedagogiczną, a na rodzicach skończywszy szczególnej dyscypliny.

W naszej szkole zostały wprowadzone procedury bezpieczeństwa w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego - mówi M. Silbert - Salabura. - Dzieci będą wpuszczane do budynku różnymi wejściami w godzinach porannych, aby nie było tłoku przed drzwiami. Ze względu na to, że trudno jest zachować dystans społeczny kiedy mamy tak ciasno, a dodatkowo trwa budowy hali sportowej, która zabrała nam pomieszczenia zalecamy, aby dzieci podczas przerwy, gdy zmieniają sale miały zasłonięte usta i nos. Oczywiście pracownicy szkoły również będą te zasłony nosili. Jesteśmy placówką o charakterze integracyjnym i dzieci, które nie mogą nosić maseczek będą z tego obowiązku zwolnione. Będziemy apelowali, aby dzieci częściej myły ręce i dbały o higienę osobistą. Wprowadziliśmy też zakaz wstępu do szkoły osób z zewnątrz, w tym rodziców, za wyjątkiem sytuacji wcześniej ze mną uzgodnionych. Bardzo prosimy rodziców o zrozumienie tej sytuacji.

Rok szkolny w Jeleniej Górze rozpoczęło wczoraj 11 842 dzieci (w żłobku, przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych). W klasach pierwszych szkół podstawowych swoją edukację rozpoczęło 600 dzieci, w klasach pierwszych szkół ponadpodstawowych – blisko 1200.

Twoja reakcja na artykuł?

6
15%
Cieszy
10
25%
Hahaha
3
8%
Nudzi
2
5%
Smuci
4
10%
Złości
15
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group