Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 8763
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W centrum Jeleniej Góry powstanie Netto

Środa, 12 czerwca 2013, 7:32
Aktualizacja: Czwartek, 13 czerwca 2013, 6:31
Autor: Angela
Jelenia Góra: W centrum Jeleniej Góry powstanie Netto
Fot. Angela
Nie będzie to wielkopowierzchniowy market, ale większy sklep sieciowy – mowa o obiekcie budowanym przy al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, gdzie do niedawna stało dziesięć małych budynków, które nie były chlubą tej części miasta. Czy zgodnie z hasłem reklamowym mieszkańcy kupią tu „więcej za mniej”?

Chodzi o teren naprzeciwko przystanku MZK, za siedzibą SLD. Obecnie na ukończeniu są roboty rozbiórkowe obiektów, które przez wiele lat stały w tym miejscu. Funkcjonowało w nich kilka firm usługowych. Teren został jednak sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy.

Z końcem maja br. przystąpiono do rozbiórki istniejących budynków i na dniach zostanie ona zakończona.
- Nasza firma zajmowała się tylko i wyłącznie rozbiórką, którą praktycznie kończymy – mówi Piotr Siczek, kierownik robót rozbiórkowych firmy Sonleg z Legnicy. – Potwierdzam, że w tym miejscu ma powstać Netto, ale my nie będziemy realizować dalszej części tej inwestycji – dodaje.

Zdaniem prezydenta Jeleniej Góry, dzięki powstaniu Netto jest szansa na zagospodarowanie tej części ulicy.
- Teren został sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy i miasto nie mogło i nie chciało blokować jego planów - mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Obiekty, które tam stały dotychczas wyglądały koszmarnie. Teraz nie powstanie tam wielkopowierzchniowy market, ale większy sklep sieciowy. W tej części alei nie ma praktycznie małych sklepów, więc nikomu to nie zagrozi, a wręcz przeciwnie będzie konkurencją dla innych tego typu sklepów w mieście, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli kupować taniej. Są to również nowe miejsca pracy i co najważniejsze, nowe miejsca parkingowe, których na tej ulicy brakuje – dodaje prezydent miasta.

Jak informuje Mariola Skolimowska, rzecznik prasowa Netto, budowa sklepu o powierzchni do 750 mkw. zakończy się najprawdopodobniej w listopadzie br.

- Wtedy będziemy planować konkretną datę otwarcia - informuje Mariola Skolimowska. - Nasze załogi są 12-osobowe, tyle osób docelowo zatrudnimy w sklepie w Jeleniej Górze. Rekrutacja zacznie się w porozumieniu z lokalnym urzędem pracy, najpewniej w październiku – dodaje.

Na otwarcie sklepu planowane są promocje i różne atrakcje. - Na pewno z myślą o mieszkańcach przygotujemy specjalną ofertę atrakcyjnych produktów w bardzo korzystnych cenach - dodaje rzeczniczka Netto.

Nie będzie to pierwszy sklep tej sieci w Jeleniej Górze, taki jest też przy ul. Cieplickiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1500
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Karkonosze
Wystartowali!
 
Kilometry
Pociągiem do Lwówka za trzy lata
 
Kultura
Baśnie dźwiękiem opowiedziane
 
Kultura
Debata "Między miastem a regionem" w Muzeum Karkonoskim
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group