Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6651
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W bursie będzie pięknie. Po remoncie

Piątek, 11 marca 2011, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: Dominika Dominiak
JELENIA GÓRA: W bursie będzie pięknie. Po remoncie
Fot. D. Dominiak
Trwa remont budynku Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego 5/7 w Jeleniej Górze, który rozpoczął się w ubiegłym roku. Prace, prowadzone bez wyłączania obiektu z użytkowania, mają się zakończyć w sierpniu.

Modernizacja Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze przeprowadzana jest od jesieni 2010 Przekazanie placu budowy nastąpiło 17 września. Od tego czasu wymieniane i odnawiane są instalacje: wodno-kanalizacyjna, C.O., elektryczna. Montowane są sieci monitoringu przeciwpożarowego i wizyjnego. Z użytku jest tymczasowo wyłączony budynek B. Remontowana jest kuchnia. Obiady młodzież tymczasowo spożywa w ZSLiZ Nr 2, śniadania i kolacje z wykorzystaniem naczyń jednorazowych w budynku bursy. Placówka jednak cały czas funkcjonuje. Zarówno młodzież, jak i pracownicy bursy starają się dostosować do warunków tu panujących.

– Już pod koniec ubiegłego roku szkolnego wiedzieliśmy, co nas czeka. Wiedzieliśmy, że będzie modernizacja i remont, że nie będzie tak wygodnie, jak było to w poprzednich latach. Każdy z nas przychodząc tu, wiedział na co ma się przygotować. Warunki dla każdego są takie same – mówią mieszkańcy placówki.
Również nauczyciele wychowawcy są podobnego zdania: - Nie jest tak źle. Co prawda brakuje nam sali, w której można przeprowadzić zajęcia zorganizowane dla młodzieży, ale i tak dajemy sobie radę. Wiadomo – jest remont, jest i hałas, ale nie jest on aż tak uciążliwy, żeby przeszkadzał nam w pracy, a wychowankom w nauce - mówią.

Dyrektor bursy, Elżbieta Krausiewicz, przyznaje, że pieniędzy na remont placówki szukano od początku jej działania, czyli od 2000 roku. – Wielokrotnie występowaliśmy do miasta z wnioskiem o sfinansowanie remontu. Przede wszystkim chodziło o dach. W tym czasie pozyskaliśmy środki na wymianę centralnego ogrzewania z tradycyjnego na gazowe. Ponadto własnym sumptem wyremontowaliśmy dwie łazienki oraz przeprowadzaliśmy kosmetykę w pokojach, pomieszczeniach ogólnodostępnych i na korytarzach.

Dopiero udział w projekcie: „Nowoczesna Infrastruktura Edukacyjna Szkolnictwa Zawodowego w Jeleniej Górze . Zadanie 2 – Bursa nr 1” dał możliwość przeprowadzenia modernizacji i remontu. Etap projektowania zaczął się w roku 2008, jednak procedury uzyskania wszelkich pozwoleń, wyłonienia wykonawcy itp. trwały dość długo. Była nadzieja, że w roku szkolnym 2009/2010 prace zostaną wykonane, jednak z przyczyn finansowych okazało się to niemożliwe.

Wtedy Miasto wystąpiło do Urzędu Marszałkowskiego z wnioskiem o przedłużenie terminu realizacji. Uzyskano zgodę. 17 września 2010 r. - po uchwaleniu przez radę miejską dodatkowego finansowania projektu oraz podpisaniu umowy z wykonawcą - został przekazany plac budowy. – Do dnia dzisiejszego całkowicie wymieniono dach, stolarkę okienną, ocieplono budynek i częściowo wykonano elewację. Prace w budynku B zbliżają się do końca – mówi dyrektor Elżbieta Krausiewicz.

Po modernizacji budynek będzie spełniał wszystkie wymogi unijne dla placówek tego typu. Pokoje będą maksymalnie trzyosobowe. Powstaną nowe sale do nauki indywidualnej, jak i do przeprowadzania zajęć zorganizowanych. Będą one wyposażone w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne. Powstanie pracownia multimedialna wyposażona w niezbędny sprzęt. Budynek zostanie dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych – powstanie podjazd oraz winda.

Zakończenie modernizacji i remontu planowane jest na sierpień bieżącego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group