Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6063
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Viva Verdi w Teatrze Zdrojowym już jutro!

Środa, 3 lipca 2013, 11:03
Aktualizacja: 11:22
Autor: Org
Jelenia Góra: Viva Verdi w Teatrze Zdrojowym już jutro!
Fot. Organizator
Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza na nadzwyczajną Galę Operową "Viva Verdi" już jutro (5 lipca) o godz. 19.00. Bilet kosztuje 30 zł. Dla czytelników Jelonki mamy podwójną wejściówkę – zaproszeniu do odbioru przed spektaklem na hasło Jelonka.com po uprzedniej rezerwacji w Dziale Marketingu (tel. 75 7557690 lub 512 219 961).

Rok 2013 jest szczególny dla świata opery. Obchodzona jest bowiem 200. rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych kompozytorów – Giuseppe Verdiego. To właśnie z kompozycji tego wyjątkowego Włocha nuci się na całym świecie toast „Libiamo”, arię Księcia Mantui „La donna e mobile”, słynny chór niewolników „Va pensiero”. Verdi pisał przystępnie, wyraziście, a przede wszystkim oddając prawdę historyczną i absolutną uczuciowość w swoich postaciach operowych.

Jego ówcześnie prezentowane dzieła wywoływały niebywałe reakcje patriotyczne. Nie bez powodu właśnie został okrzyknięty przez swoich rodaków bohaterem narodowym.

Program Gali „Viva Verdi!”, na który złożyły się arie i duety pochodzące z najsłynniejszych oper włoskiego mistrza: Traviata, Rigoletto, Joanna d’Arc, Aida, Makbet, i in. został wzbogacony o kompozycje innych znakomitych włoskich
kompozytorów, a także przesławne pieśni neapolitańskie, którymi najwięksi tenorzy podbijali sceny operowe świata. Nie zabrakło także muzycznych niespodzianek we włoskim stylu. To będzie z pewnością wyjątkowy wieczór, który pozwoli przenieść się słuchaczom do słonecznej Italii.

Wykonawcami koncertu będą znakomici artyści związani z wrocławską sceną muzyczną: Anna Lichorowicz – sopran, solistka Opery Wrocławskiej, uznana wykonawczyni oper G. Verdiego, Tomasz Maleszewski – tenor, solista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, stale związany z Wrocławskimi Kameralistami, Katarzyna Neugebauer – fortepian, jedna z najlepszych pianistek młodego pokolenia, zaś całość poprowadzi Maciej Michałkowski – wrocławski dziennikarz i krytyk muzyczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group