Czytających: 11281

Jelenia Góra: Victoria coraz bliżej awansu

Poniedziałek, 31 maja 2021, 23:55
Aktualizacja: 23:55
Victoria Jelenia Góra zanotowała kolejne wysokie zwycięstwo w drodze po awans do klasy okręgowej. W meczu 22. kolejki podopieczni Bartosza Gęcy pokonali Orła Wojcieszów 8:2. Do zakończenia rozgrywek pozostało 5 spotkań, a jeleniogórzanie mają 8 punktów przewagi nad wiceliderem.

Już w 2. minucie wynik otworzył Marcin Tusiński, a na kolejnego gola trzeba było czekać do 17. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Sebastian Kocot. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:0 w 21. minucie, a pięć minut później to goście mogli się cieszyć, bowiem na 3:1 strzelił Jakub Załupka. Wynik 4:1 do przerwy ustalił w 43. minucie Tusiński.

Po zmianie stron miejscowi szybko zdobyli kolejnego gola - w 47. minucie hat-tricka skompletował S. Kocot. W 60. minucie Dominik Skorupa zdobył drugiego gola dla Orła, ale pozostałe zdobycze były już dziełem Victorii. W 63. minucie na 6:2 podwyższył Szymon Okowiński, a w 78. i 81. minucie na listę strzelców wpisał się Kacper Dudek ustalając wynik na 8:2.

W następnej kolejce Victoria zagra w Mysłakowicach z Orłem (3.06, godz. 11:00).

Victoria Jelenia Góra - Orzeł Wojcieszów 8:2 (4:1)

Victoria: Harasimowicz - Tusiński (81' Śnieżek), Sala, S. Kocot (60' Lasek), Paradowski (78' Toczyński), Rząca, Okowiński, Maryszczak, Becker (86' Zwolenik), Dudek (88' Bijata), Semeniuk.
Orzeł: Kubiak - Ciźla, Wróblewski, Skorupa, Pieliński, Kubiak, Dumicz, Żuchowski (46' Matwiejczyk), Załupka, Nowicki (60' Łuszczak), Chorągwicki, Lidtke.