Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6728
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Venus w Jeleniej Górze

Piątek, 6 stycznia 2017, 9:18
Aktualizacja: Sobota, 7 stycznia 2017, 6:43
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Venus w Jeleniej Górze
Fot. Robert Czepielewski
Pod takim tytułem otworzono wczoraj (5.01) w Osiedlowym Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu wystawę jeleniogórskiego rzeźbiarza Ryszarda Zająca. Artystę trafnie przedstawił Jan Superson pisząc o nim, że jest to osobowość skupiająca wiele talentów i pasji, wśród których najważniejsze miejsce zajmuje rzeźba.

Prezentowane prace artysty to w większości piękne akty kobiece przedstawione zarówno w tematyce miłosnej, jak i w bólu i smutku, jak chociażby praca „Fukushima”. Wystawa zorganizowana przez Osiedlowy Dom Kultury jest największą wystawą aktów stworzonych przez Ryszarda Zająca w Jeleniej Górze.

Oprócz aktów wykonanych w drewnie, zaprezentowano prace tworzone stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku, w odkrytym przez artystę marmurze. Na wystawie znalazły się także prace użytkowe artysty (siedziska, fotele czy stoliki).

Ryszard Zając (1951) - rzeźbiarz, poeta, muzyk, kompozytor. Odznaczony złotym medalem na Wystawie Sztuki Sakralnej „Ars Pro Fide" we Wrocławiu. Nagrodzony przez Ministra Kultury i Sztuki na Międzynarodowej Wystawie w Kielcach. Członek ZPAP oraz grupy „Die Arche" w Północnych Niemczech. Swoje rzeźby wystawia w Polsce, Niemczech, Norwegii, Holandii, Szwecji, Belgii i Czechach.

Wystawę można oglądać do 24 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group