Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7754
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

VAT batem na darczyńców

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Czwartek, 10 stycznia 2008, 8:01
Aktualizacja: 9:07
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Chcesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy za pomocą SMS–u? Zapłacisz 22 procent podatku VAT. Państwo nie zwolni z tego obciążenia wiadomości tekstowych wysyłanych w szlachetnym celu.

W tym roku WOŚP będzie zbierała pieniądze przeznaczone na leczenie dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Żniwa przy okazji zbierze fiskus, który opodatkuje wszystkie SMS–y, za których pomocą wielu posiadaczy telefonów komórkowych będzie chciało pomóc inicjatywie Owsiaka. Pisze o tym czwartkowy Dziennik.

– Do każdych 10 zł, które wpłacimy za pomocą telefonu komórkowego, Ministerstwo Finansów doda 2,2 zł i weźmie je budżetu. Dlaczego? Bo traktuje darowiznę przekazaną za pośrednictwem SMS–a jak usługę telekomunikacyjną. I świetnie na tym zarabia. W zeszłym roku wpływy z orkiestrowych SMS–ów sięgnęły miliona złotych. W tym roku będzie podobnie – przewiduje gazeta.

Zwolnienie SMS–owej darowizny z podatku nie jest możliwe, bo byłoby to niezgodne z prawem unijnym. Takie jest zdanie urzędników z Ministerstwa Finansów. Radzi ono darczyńcom, którzy nie chcą płacić VAT, aby wrzucali datki do puszek lub korzystali z przelewów bankowych.

– Za 1 mln zł, które w zeszłym roku fiskus zarobił na SMS–ach przesłanych przez Polaków, można kupić na przykład 83 pompy insulinowe dla dzieci – konkluduje gazeta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ja 10-01-2008 8:46
*ze schorzeniami laryngolicznymi* - co to za schorzenia?
~ja 10-01-2008 9:23
hmm...trzeba bylo chociaz cos dodac do komentarza-nie wiem, moze 'dziekujemy za spostrzegawczosc' czy cus :) a moze zglosze sie do Was na korektora? ;) <br><br> <i> Dziękujemy za poprawkę </i>
~ 10-01-2008 12:37
ominięcie VATu jest ba...lnie proste: komórkę zostawić w domu, ubrać się ładnie (aby czerwone serduszka pasowały później do stroju), zabrać rodzinkę na pieszy spacerek i zasilić puszeczki. Samo Zdrowie! :)) Pozdro!
~_rymcycymcy____ 10-01-2008 17:42
Wspomagając orkiestrę wspomożemy nasze Państwo, które potem podzieli uzyskany VAT sprawiedliwie i równo ! Jedynie cwaniaki prowadzące działalność, VAT sobie odpiszą mając gdzieś potrzeby naszego Państwa, a więc i nasze :-/ Pielęgniarka.
~vat 10-01-2008 21:17
A czy w europie jest gdzieś taka akcja??? Może warto zaproponować unii europejskiej pewne rozwiązania takich sytuacji??? SIE MA!!!
~666 11-01-2008 1:56
Z tym VAT-em to juz naprawde przesada!Wiecie że nawet chodząć do (kibelka) czy myjąc ręce za to wszystko płacimy!Mysle że dla Jurka i Jego fundacji powinno byc 0%VAT..... Jureczku wspieramy Cię i Kochamy...
ebee 11-01-2008 11:40
Ten Vat od SMS-sów do kpina Państwa z obywateli. Dla pocieszenia dodam, że nie jedyna. Haracz Państwo pobiera także od zapomóg, co jest oczywistą paranoją. Tak samo jak to, że emeryt dorabiający do głodowej emerytury, musi odprowadzać sładkę emeytalną ! Tak samo jest z bezpłatną opieką lekarską ,za którą trzeba słono płacić- za recepty + lekarzom do ręki ! Ot Polska rzeczywistość !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group