Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2530
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uzgodnienia z prezesem Polskiego Związku Ju Jitsu

Wtorek, 25 kwietnia 2017, 8:24
Aktualizacja: 9:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Uzgodnienia z prezesem Polskiego Związku Ju Jitsu
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze przebywał w minionym tygodniu prezes Polskiego Związku Ju Jitsu, który widzi dobrą pracę w naszym okręgu i wraz z prezesem Stowarzyszenia Jeleniogórski Okręg Ju Jitsu Mirosławem Bołociuchem i przedstawicielami władz miasta i powiatu, uzgadniał ambitne plany na przyszłość.

Kolebka ju jitsu w naszym kraju jest na Śląsku, a dość mocno pokazaliśmy się w światowym ju jitsu, bowiem drugi rok z rzędu jesteśmy najlepsi na świecie. W tym roku lecimy na Mistrzostwa Świata do Bogoty (Kolumbia) i chcemy powtórzyć ten sukces - powiedział Tomasz Knap, prezes Polskiego Związku Ju Jitsu.

W listopadzie 2016 r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Świata, a w lipcu br. w stolicy Dolnego Śląska odbędą się World Games, czyli tzw. Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, gdzie również będzie ju jitsu.

Jak mówi prezes PZJJ, związek stawia na szkolenie młodzieży i otrzymał dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego. - Widzimy współpracę z shihanem Mirosławem, ponieważ ma świetną szkołę, bardzo dobrych zawodników i będzie reprezentantem województwa, a zastanawiamy się nawet czy nie okręgu. Jest jednym z najdłużej urzędujących mistrzów – wyznał Tomasz Knap, który chce przyłączyć się do organizacji międzynarodowych zawodów w Jeleniej Górze.

Stolica Karkonoszy ma gościć międzynarodową obsadę już we wrześniu br. Mirosław Bołociuch zapowiada przyjazd zawodników z Rosji, Włoch, Anglii, Pakistanu, a może nawet z Iranu czy Iraku. Wkrótce szkolenie w jeleniogórskim klubie ma przeprowadzić również Rafał Kubacki, więc plany są ambitne. Prezes SJOJJ cieszy się z przyjazdu prezesa związku i liczy na rozwój współpracy przy wsparciu miasta i powiatu. W spotkaniu uczestniczyła też starosta Anna Konieczyńska i zastępca prezydenta Piotr Paczóski. - My zawsze stawiamy na sport na tyle, ile możemy. Nasz region jest bogaty w zawodników i zawodniczki sportów obronnych. Nawet w Radzie Powiatu mamy radnego Grzegorza Truchanowicza – powiedziała Anna Konieczyńska, która chciałby, żeby jak najwięcej dzieci brało udział w takich zajęciach. - Ta dyscyplina sportu będzie mieć wymiar międzynarodowy w naszym mieście, więc to bardzo duża promocja dla miasta i regionu – podkreślił Piotr Paczóski.

W Stowarzyszeniu Jeleniogórski Okręg Ju Jitsu trenują osoby w przeróżnym wieku, od 5 lat do 60. Ambitne plany mogą jeszcze bardziej spopularyzować dyscyplinę, która ma olimpijskie aspiracje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group