Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5893
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwiecznij piękno Karkonoszy na zdjęciach i wygraj nagrody

Wiadomości: Region
Niedziela, 14 października 2012, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Organizatorzy
Fot. Organiatorzy
Powiat Jeleniogórski zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Mam w sobie ducha gór”, którego celem jest ukazanie piękna jesiennego krajobrazu Karkonoszy i uwiecznienie go na fotografii. Konkurs potrwa od 8 do 22 października br. Nagrodami są zestawy upominkowe z logotypem Karkonoszy.

Do uczestniczenia w konkursie fotograficznym wszystkich miłośników Karkonoszy zapraszają gminy powiatu jeleniogórskiego, Starostwo Powiatowe oraz miasto Jelenia Góra. Prace w dwóch tematach: „Krajobraz Karkonoszy” lub „Roślinność Karkonoszy” można przesyłać na adres duchkarkonoszy@onet.pl. W konkursie udział mogą wziąć profesjonalni fotografowie, pasjonaci fotografii, zajmujący się robieniem zdjęć amatorsko, a przede wszystkim miłośnicy gór.

Konkursowe zdjęcie musi zostać wykonane na terenie Jeleniej Góry lub jednej z 9 okalających ją gmin (tj. Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar, Piechowic, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic, Podgórzyna i Starej Kamienicy).

Do wygrania są kije do Nordic Walking, bluzy, koszulki, torby ekologiczne i przewodniki „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku”.

Zwycięzców konkursu wybierze jury, w skład którego wchodzi Wiesław Dzierzba – dyrektor Wydziału Promocji,
Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz Marian Bochynek – fotograf pochodzący z Janowic Wielkich, specjalizujący się w fotografii przyrodniczej i krajoznawczej, współpracujący z magazynami: Focus, Cosmopolitan i Poznaj Świat, autor wystawy „Skalny Świat Rudaw Janowickich”, wielokrotnie prezentowanej w Polsce i w Austrii. Członkiem komisji będzie również Zygmunt Trylański, fotograf zawodowo związany ze Szklarską Porębą, członek Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz grup twórczych Sektor, A-74, Gama 74, autor wielu wystaw indywidualnych, zdobywca nagrody Grand Prix Wenus ’77.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: http://issuu.com/publicon/docs/regulamin_konkursu_karkonosze .

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz

~wow 14-10-2012 10:06
A jak ktoś nie jest fejsbukowiczem to co? Dyskwalifikacja na starcie? Co ma do naszych Karkonoszy Pan Zuckerberg? Nie samym fejsbukiem człowiek żyje. Uwierzcie drodzy organizatorzy tegoż konkursu, że są wśród nas tacy co lubią fotografować nasze góry i nie mają i nie chcą mieć konta na tym portalu... Dajcie szanse wszystkim - to prośba ode mnie.
~ 14-10-2012 10:19
Kijki mam koszulki też inne ubiory także książek o naszych gorach jest tez sporo, wiec po co mam wam robic dobrze nadsyłając fotki z gór:) Sami siebie nagrodzcie, a nie konkursy za pietruszkę wymyślajcie. A może dyplom nowy dostanę, to sobie go powieszę na ścianie w ubikacji...
~ 14-10-2012 10:49
Może zamiast konkursu, jeśli Powiat potrzebuje dobrych fotografii, po prostu trzeba ogłosić zamówienie publiczne. Skład tego jury to chyba jakiś żart (no, może oprócz p. Trylańskiego).
~ 14-10-2012 11:22
Nawet przy propozycji fajne zabawy padają narzekania. Dziwię się, że komukolwiek chce się organizować cokolwiek przy takim nastawieniu komentujących. Na szczęście są ludzie, którzy to docenią, bo przeco nie chodzi o nagrody a tzw 'fun', kto nie chce, niech się nie bawi. Zawsze pozostaje mu dalej marudzić:)
~ 14-10-2012 12:43
Ty baw się dobrze, a miasto niech dostanie fotki za f...r : )
~ 14-10-2012 13:14
Nie za f...r lecz za kije i parę ciuszków w torbie!!!
~anty KPN 14-10-2012 13:24
Wyślę zdjęcie a potem KPN będzie mnie ścigał za owe słone opłaty jakie wprowadził za publikowanie zdjęć.Jak mam płacić 100 zł żeby wygrać koszulkę to wolę sobie pójść do sklepu i kupić takie trzy. I tak konkurs pewnie wygra Andrzej Raj albo któryś z jego przydupasów ,którzy sami nie płacą za zdjęcia a produkują je w ogromnej ilości. starostwo zamiast organizować dziwne konkursy niech lepiej wytłumaczy KPN, żeby zlikwidowało drakońskie opłaty albo obniżyło je do cywilizowanych standardów bo o ile KPN może mieć w d...., że w czasopismach przestały się ukazywać artykuły o Karkonoszach to raczej starostwo już nie jeśli zależy mu na promocji regionu.
~do anty KPN 14-10-2012 13:38
"a potem KPN będzie mnie ścigał za owe słone opłaty jakie wprowadził za publikowanie zdjęć" - wyjaśnij mi proszę o jakie opłaty tu chodzi bardzo Cię proszę. Nie jestem zorientowany w temacie. Dziękuję i pozdrawiam.
~Sławek 14-10-2012 13:48
A ja kocham Jelenią Górę ,Kowary ,Karpacz ,Gdy bym tylko mógł to przeprowadził bym się do Karpacza na stałe :) Ostatnio byłem w Karpaczu po raz setny na tydzień i nadal Karpacz mnie zdumiewa swoim kolorytem oraz uprzejmością mieszkających w nim ludzi Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie z Gdyni :)
~zorientowany 14-10-2012 13:54
Andrzej Raj nie dość że sam publikuje komercyjnie mnóstwo zdjęć z terenu KPN-u (których wszędzie pełno w rozmaitych albumach, gazetach i.t.p.) nie płacąc ani grosza, czyli wbrew regulaminowi KPN, który sam zatwierdził, to jeszcze jeździ po górach swoją terenową bryką robić zdjęcia w godzinach pracy albo włazi w tym celu do ściśle chronionych miejsc niedostępnych dla turystów (patrz np. jego słynne zdjęcia Śnieżki znad stawków torfowych na Równi pod Śnieżką). Jest to nic innego jak wykorzystywanie stanowiska i samochodu służbowego w prywatnych celach, a przy tym nie ma nic wspólnego z ochroną przyrody, gdyż A. Raj działa wg zasady: przepisy są dla plebsu, a ja mogę robić co mi się żywnie podoba.
~zorientowany 14-10-2012 13:58
Andrzej Raj nie dość że sam publikuje komercyjnie mnóstwo zdjęć z terenu KPN-u (których wszędzie pełno w rozmaitych albumach, gazetach i.t.p.) nie płacąc ani grosza, czyli wbrew regulaminowi KPN, który sam zatwierdził, to jeszcze jeździ po górach swoją terenową bryką robić zdjęcia w godzinach pracy albo włazi w tym celu do ściśle chronionych miejsc niedostępnych dla turystów (patrz np. jego słynne zdjęcia Śnieżki znad stawków torfowych na Równi pod Śnieżką). Jest to nic innego jak wykorzystywanie stanowiska i samochodu służbowego w prywatnych celach, a przy tym nie ma nic wspólnego z ochroną przyrody, gdyż A. Raj działa wg zasady: przepisy są dla plebsu, a ja mogę robić co mi się żywnie podoba.
~do anty KPN 14-10-2012 14:23
Już sobie znalazłem: " II. Opłaty za udostępnianie obszaru Karkonoskiego Parku Narodowego: 1. Fotografowanie w celach zarobkowych : - za jeden dzień zdjęciowy - 100,00 zł + VAT - za jeden tydzień zdjęciowy - 500,00 zł + VAT - za jeden miesiąc zdjęciowy - 1500,00 zł + VAT 2. Filmowanie w celach zarobkowych: Opłaty za filmowanie w celach zarobkowych ustalane są na podstawie odrębnych negocjacji." To jak to jest? Wrzuciłem filmik do youtube.com, tam wyświetlają się przy okazji jego oglądania reklamy. Jak ktoś na nie kliknie - dostaję sianko. I co? Muszę płacić?
~zorientowany 14-10-2012 14:34
Zgodnie z tym przepisem musisz, bo czerpiesz zyski z fotografowania lub filmowania Karkonoszy. Problem w tym, że zyski są często nieporównywalnie mniejsze niż owe opłaty. Tak KPN zabija popularyzację Karkonoszy, a co za tym idzie - całego naszego regionu. Albo po prostu drakońskie opłaty służą temu, żeby A. Raj nie miał konkurencji na tym polu. Dodam, że jeszcze rok temu opłata za 1 dzień fotografowania wynosiła tylko 20 zł, czyli wrosła 5 krotnie! Czyż by za mało mu płacili jako dyrektorowi KPN, żeby musiał posuwać się do takich kroków?
~do zorie-any 14-10-2012 14:55
A jak umieszczę fotkę na jakimś serwisie typu panoramio.com - tam NIE MA reklam. To też muszę zapłacić KPNowi?
~troche faktów 14-10-2012 15:26
polecam ku uwadze ciekawą dyskusje, jak kpn-iarze doją z kasy za publikowanie zdjęć różnych ludzi a sami lub ich znajomowie zręcznie omijają przepisy: http://www.prw.pl/articles/view/22514/awantura-o-smiglowiec . podobnie wygląda przecież sprawa pika i leszka, którzy jeżdzą po parku gdzie im się żywnie podoba a kpn udaje że nic nie widzi. przepisy tylko dla "wybranych" ? fakty te potwierdzają że w kpn rządzi prywata i kolesiostwo
~Jeloneczka* 14-10-2012 18:34
Żeby zrobić zdjęcie w Karkonoszach... trzeba tam najpierw się udać ;))) A zdecydowana więkoszść tutejszych "znafów" turystyki nie rusza czterech liter sprzed komputera... no chyba, że pędem do kibelka ;P
~hyhy 14-10-2012 18:53
Widzicie? Słuchajcie Jeloneczki, znaffczyni Karkonoszy. Która była wczoraj na Chojniku z pieskiem i rodzinką, więc wie, co mówi. Ma przy tym mnóstwo fotek napstrykanych komórką, którymi teraz pochwali się na fejsbuku koleżankom z pracy. A może nawet wyśle jakąś na konkurs, o ile znajdzie taką bez pieska i dzieciaczków w durnych pozach. A ty Jeloneczka na przyszłość nie zabieraj głosu na tematy, na które nie masz bladego pojęcia. Lepiej zachować milczenie i udawać, że się jest mądrzejszym niż jest w istocie, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
~Jeloneczka* 14-10-2012 19:16
~hyhy... to Ty też byłeś na Chojniku??? Widziałam, jak z przejęciem pstrykałeś taką różowa małpką... ciekawe czyje zdjęcie będzie fajniejsze... Ajć, ajć... ale ja pstrykałam tabletem... takim wypasionym 10-calowym... ;P
~hyhy 14-10-2012 20:11
Czyli zgadłem :-) Mnie oczywiście tam nie było i nie pstrykam różową małpką, znam o wiele więcej ciekawych miejsc niż Chojnik. Nie mierz Jeloneczka inteligencji innych poziomem własnej inteligencji.
~Jerloneczka* 14-10-2012 21:07
@hyhy, witaj w gronie zacnych tfuj_psychoa...lityków. A gdzież mnie mierzyć Twoją inteligę do mojej... sorry, nawet nie ta płeć...nie rozśmieszaj mnie, bo wiesz... byłeś, byłeś... przyznaj się... :)))))))
~PYTANIE? 14-10-2012 21:41
Karkonosze - Izery - Rudawy Janowickie - Góry Kaczawskie - TO DLACZEGO KONKURS FOTOGRAFII KARKONOSZY - ,,Konkursowe zdjęcie musi zostać wykonane na terenie Jeleniej Góry lub jednej z 9 okalających ją gmin (tj. Karpacza, Szklarskiej Poręby, Kowar, Piechowic, Janowic Wielkich, Jeżowa Sudeckiego, Mysłakowic, Podgórzyna i Starej Kamienicy). ,,
~hyhy 14-10-2012 21:54
Jeloneczka, swoimi postami powyżej sama doskonale pokazałaś, jakimi sprawami żyje twój kurzy móżdżek i że nie masz pojęcia o sprawach poruszanych w tym wątku, a twoim celem jest tylko zrobienie śmietnika z poważnej dyskusji. Kończę z tobą rozmowę, gdyż nie mam czasu i chęci karmić trolli. A ty przenieś się panienko na jakieś forum z poradami psychologicznymi, ale broń Boże psychoa...litycznymi, bo że psychoa...liza ma się tak do psychologii jak astrologia do astronomii, to - jak widzę - też nie wiesz. EOT
~hellomoto27 14-10-2012 22:06
Członkowie jury z reguły nie mogą brać udziału w konkursach w których oceniają to raz a dwa gdyby ktoś miał coś płacić za zdjęcia to byłoby to ujęte w reguaminie.Cieszmy się fajnym konkursem zamiast stękać i marudzić
rymcycymcy 14-10-2012 22:09
| ~Jerloneczka* | & | ~hyhy | ...a nie chcecie się może spotkać w realu ? :) ...jakby co, to sponsoruję kisiel ! ;)
rymcycymcy 14-10-2012 22:10
PS: ...różowy ...sie rozumie ! ;)
~Jeloneczka* 14-10-2012 22:24
My się znamy, tylko@hyhy nie wie o tym. Szkoda, że "pokazał swoje drugie oblicze"... cóż... Mnie jednak taki troll nie może obrazić... bo @Jeloneczka mnie istnieje... :)))) Tylko @hyhy nie wie o tym, ale nie będziemy go budzić... różowy... zawsze i wszędzie ;P
~ 14-10-2012 22:32
Wy tymi karkonoszami, to co na marsa lecicie? Jak miałem 8 lat to już te góry miałem prawie,ze zlatane, a ktos tam pisze ze dupy nie ruszają ludzie, dziś Karkonosze, to bałuchy dla mnie, deptak wysoko położony, ładne są te góry, ale bynajmniej nie są to ani alpy ,a tym bardziej himalaje:) Wole jechać w inne pasma Sudetów gdzie nie ma trylinki i nadętych gadek o górach olbrzymich, które są zwykłymi bałuchami!w Karkonosze teraz chodzę z 3 razy w roku i mi starczy, przecież nie można wchodzić do tej samej wody po 100 razy!
~Jeloneczka* 14-10-2012 22:47
Masz rację, wszyscy mają rację... ale tylko niektórzy kochają Karkonosze - nawet w Górach Izerskich, Rudawach Janowckich, że nie wspomnę o Górach Kaczawskich. Myślę, że to dla nich jest konkurs! Obejrzałam sobie propozycje - i mimo niedoskonalości warsztatu, mają w sobie właśnie tę "miłość". Mam cichą nadzieję, że autorzy nie czytają wrednych komentarzy pod tym artykułem i nadal bedą robić zdjęcia w miejscach, które ICH zachwyciły. Myślę, że drobne nagrody zachęcą zarówno do szkolenia techniki jak i poznawania uroku najpiękniejszych gór. Tyldo... Karkonosze to nie tylko czerwony szlak ;)))
~?? ? 14-10-2012 23:25
"Słynne zdjęcia Śnieżki" robione z Równi pod Śnieżką może zrobić każdy (również zorientowany!!!) idąc drewnianymi pomostami do czeskiego schroniska Lucni bouda. Ktoś komuś zazdrości?
rymcycymka 14-10-2012 23:36
..mam w sobie ducha gor ! .. ciekawe,co powie ten "nowy" Halloween !
~do ?? ? 15-10-2012 1:53
To zrób mondralo zdjęcie Śnieżki znad jeziorka torfowiskowego na Równi których nawet nie widać ze szlaku (np. takie: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,9901591,Dawne_Karkonosze_obejrzymy_na_starych_fotografiach.html).Albo nie czytasz ze zrozumieniem albo tak znasz Karkonosze jak.... "Jeloneczka".Ciekawe jakie to ważne zadania dotyczące ochrony przyrody realizował Andrzej Raj cykając tę fotkę dla "Gazety Wyborczej".A może w ten sposób dorabia sobie wykorzystując służbowe stanowisko? A "Jeloneczką" nie ma co się przejmować,to stary troll który zmienia tylko nicki.Zdradza go jednak głupota.
~... 15-10-2012 2:29
Kolejne przykłady twórczości naszego karkonoskiego "fotografika",który bardzo nie lubi konkurencji: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/51,35771,6207911.html?i=1 i następne, http://www.szklarskaporeba.pl/images/articles/original/70_1236076209.jpg, http://www.kpnmab.pl/pl/karkonosze-na-caly-rok-2013,282).Każdy kto choć trochę zna Karkonosze wie że wielu z tych zdjęć zrobić ze szlaku po prostu się nie da.
~Jeloneczka* 15-10-2012 8:54
Znam Karkonosze jak własną kieszeń... ale to już inna bajka... nie z Wami... niestety :/
~do Jeloneczka 15-10-2012 12:48
To może wymień kochanie jakieś ciekawe i mało znane miejsca w Karkonoszach? Chętnie bym się gdzieś wybrał jesienią....
~j/g 15-10-2012 14:11
Znasz? - Kaskady Myi- Jeloneczko?
~Jeloneczka* 15-10-2012 14:56
Wczoraj tam byłam ;))))))))))))))))))))))))))))))) Co jeszcze chcesz wiedzieć Orle?
~do Jeloneczka 15-10-2012 15:59
Wczoraj byłaś,powiadasz? To pochwal się,co tam ciekawego widziałaś?
~j/g 15-10-2012 16:03
a gdzie to jest?
~Jeloneczka* 15-10-2012 17:03
Orle i temu podobne "rozmowa" z wami to jak najeść się z zasmarkanym. Idźcie trolle na szlaki, może wam przejdzie ta głupota. EOT
~o Jeloneczka 15-10-2012 17:17
Czyli jest tak jak myślałem.Jeloneczka poproszona o konkrety udaje obrażoną,rzuca kilkoma nieeleganckimi epitetami i mówi "adieu" (albo EOT). Klasyczny schemat postępowania trolla.Oczywiście nikomu nie trzeba już wyjaśniać, że w żadnych Karkonoszach nie była (no,może poza Chojnikiem).Teraz wszyscy widzą jak na dłoni,że mieliśmy do czynienia z pospolitym trollem, który wchodzi na forum tylko po to,żeby zrobić śmietnik z dyskusji.Wystarczyło trochę poczekać i sam to wszystkim ładnie pokazał.
~Pik K 15-10-2012 23:55
Karkonosze są jedne może wybrć jedno z tych pięknych zdjęć https://plus.google.com/photos/118397989713363402096/albums/5799418346653923857/5799447225825409074
~Pik Puk 16-10-2012 0:20
A ty Pik odpaliłeś Rajowi daninę z tych swoich, pożal się Boże, "publikacji"? PS. Przepisy znowu złamałeś, bo wstęp na tamę w Sosnówce jest ZABRONIONY! Jak ty to robisz, chłopie???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group