• Środa, 13 listopada 2019
  • Godz. 23:25
  • Imieniny: Mikołaja, Stanisława, Mateusza, Izaaka
  • Czytających: 7880
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Uwaga – zmiany w rozkładzie autobusów MZK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 listopada 2013, 8:54
Aktualizacja: Wtorek, 12 listopada 2013, 12:30
Autor: MZK
Z dniem 16 listopada br. zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów jeleniogórskiego MZK. Nowe rozkłady jazdy, w skróconej formie tabelarycznej, dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.mzk.jgora.pl w zakładce „Komunikaty”.

Jakie to zmiany?
Linie nr 6 i 7:
- zostaną wprowadzone nowe rozkłady jazdy autobusów linii nr 6 i 7 uwzględniające zmniejszenie liczby kursów i zmianę częstotliwości kursowania. W soboty na liniach nr 6 i 7 będzie obowiązywał taki sam rozkład jazdy jak w niedziele i święta.

Linia nr 9:
- zostanie zlikwidowany kurs o godz. 10:55*P z Dworca PKP w Jeleniej Górze do Piechowic Górnych oraz kurs powrotny z Piechowic Górnych o godz. 12:13*P,
- kursy z Jeleniej Góry o godz. 04:15 i 10:00* zamiast do Górzyńca, wykonywane będą bezpośrednio do Piechowic Górnych z pominięciem przystanków: „Górzyniec Huta” i „Górzyniec”. Powrót z Piechowic Górnych odpowiednio o godz. 04:40 i 11:26*,
- kurs o godz. 05:55* z Dworca PKP w Jeleniej Górze zamiast przez Piastów, wykonywany będzie bezpośrednio do Piechowic Górnych z pominięciem przystanków: „Pakoszów Papiernia’, „Pakoszów”, „Piastów”, „Piechowice Cmentarz”.
- kurs o godz. 06:01* z Piechowic Górnych zamiast przez Piastów wykonywany będzie bezpośrednio do Jeleniej Góry z pominięciem przystanków: „Piechowice Cmentarz”, „Piastów”, „Pakoszów”, „Pakoszów Papiernia’,
W soboty na linii nr 9 będzie obowiązywał taki sam rozkład jazdy jak w niedziele i święta.

Linia nr 13:
- zostanie zlikwidowany kurs o godz. 10:02*G z Michałowic przez Górzyniec do SP nr 2 w Piechowicach oraz kurs powrotny do Michałowic o godz. 11:45UM,
- kurs z Zajezdni do Michałowic zostanie opóźniony z godz. 09:22*M na godz. 11:22*M.

Linia nr 15:
- kursy o godz. 4:51 i 16:25 z Dworca PKP w Jeleniej Górze do Michałowic zostaną skrócone o odcinek Dom Hauptmanna – Michałowice – Dom Hauptmanna i będą kończyły i rozpoczynały swój bieg na przystanku Dom Hauptmanna. Odjazd z przystanku Dom Hauptmanna do Dworca PKP odpowiednio o godz. 05:51 i 17:18.
W soboty na linii nr 15 będzie obowiązywał taki sam rozkład jazdy jak w niedziele i święta.

Linia nr 17:
- kurs o godz. 15:54* z Osiedla Orle zostanie przedłużony do Kiepury skąd o godz. 16:41*X zjedzie do Zajezdni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~~~pasażer~~ 11-11-2013 9:21
jednak Urzędnicy są bezwzględni ciekawe jak teraz do pracy i z pracy dojechać zlikwidować kursy do Michałowic skandal !!!! - idą wybory policzymy się przy urnie
~ 11-11-2013 10:02
Czy ktoś w urzędzie zdaje sobie sprawę, że ludzie pracują w wolne soboty. To już nie PRL, gdzie władza dbała o ludzi pracy i odpoczywać kazała w soboty i niedzielę. Jak dojechać z zabobrza w sobotę do pracy na 6 rano skoro urzędnicy prezydenta zabrali pierwszą 6?
~taki jeden 11-11-2013 10:27
No państwo urzędnicy nie każdego stać na samochód, żeby dojechac do pracy w sobotę. Nie zarabiamy kroci i nie dostajemy specjalnych premii. Spróbujcie o tym pomysleć
~brawo! 11-11-2013 10:32
Gratuluje pomysłu! świetna władza! nie mam czym jeździć do szkoły, zaraz ide do piwnicy po hulajnoge! a Zimą to już wgl będzie się super jeździło na niej!:)
~rybka1313 11-11-2013 10:35
jak nasi "urzędnicy"coś wprowadzą to naprawdę klękajcie narody, nie wiadomo śmiać się czy płakać, a może nasz "szanowny prezydent" i jego gang osobiście będzie woził ludzi do pracy? panie Prezydencie niech pan zrezygnuje ze stanowiska i więcej się nie pogrąża- tak beznadziejnego prezydenta Jelenia Góra jeszcze nie miała. Zgadzam się z ~~~~pasażer~~~~~POLICZYMY SIĘ PRZY URNIE!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 11-11-2013 10:49
Szkoda, że nie potrafiliśmy zebrać podpisów w sprawie referendum o odwołanie prezydenta z jedynej słusznej partii.
~uczciwość 11-11-2013 10:58
skasowane kursy do Piechowic to nie wina zawiły
~ZIBI 11-11-2013 10:59
NAJŁATWIEJ ZLIKWIDOWAĆ A NIC OD SIEBIE. MNIEJ KURSÓW TO MNIEJ PIENIĘDZY SAMI SOBIE SZKODZĄ. CO ZA BEZNADZIEJNE MIASTO.
~x 11-11-2013 11:05
autobusowniajeleniogorska.manifo.com - polecam lekture
~Babeczka 11-11-2013 11:16
Cieszę się, że po studiach nie muszę wracać do Jeleniej. Nie ma po co :)
~Mirek4444 11-11-2013 11:43
no z tą 13 to fakt bo mam znajomego co nią jedzie do pracy co do 6 to ..... do pieca ... by to strzelił ALE JEDYNA DOBRA NOWINA TO TO że z cieplic nie ma już o 15 ostatniej 17 do zabobrza tylko jest jeszcze o 16 no w końcu BĘDĘ dojeżdzał do DOMU BEZPośrednio ! Jeeeeeeee no i to mi się tlyko podoba brawo ktoś się zgadza że to genialny pomysł z tą 17 o 16 do zabobrza ?
~TESCO 11-11-2013 11:47
ja trochę w innej sprawie bo chciałem spytać was jelonke czemu autobus TESCO jeździ w Środę , Czwartek , Piątek , Sobota tylko a czemu nie jeździ w poniedziałek czy choćby dodać wtorek ? no i jeszcze czemu tylko od 10 do 18 a nie od 8 , 9 do 20 / bo do 20 było by lepiej sam wiem bo więcej osób jeździło by bo mam kolega z TESCO ale tylko pracownik miałem się jego spytać ale jest chory narazie :D
~andrjjg 11-11-2013 11:57
Dziękuję za pozbawienie mnie dojazdy do pracy w sobotę rano.
~łohho 11-11-2013 12:26
odetnijcie górzyniec przyajmniej nie będzie w autobusach bydła (młodziezy)
~ 11-11-2013 13:13
Do Tesco: O bezpłatne autobusy to trzeba się pytać w Tesco. To oni płacą za ilość kursów i od której do której. MZK tylko wykonuje zgodnie z umową.
~ 11-11-2013 13:29
a co z linia nr z czarnego o 5 rano
~pasażeerka 11-11-2013 14:06
Skandal !!!!!!!!!!!! Likwidować tyle 9 to skandal !!!!!!!!!!!!
~PanJANdo.. 11-11-2013 14:59
..pana prezydenta weź ... z widoku
~Marcin1984 11-11-2013 15:14
Panie Prezydencie - tak jak Pan kasuje autobusy, tak my Pana wykasujemy przy urnie - proste i logiczne.
~szok 11-11-2013 15:37
CO ZA DURNE MIASTO I JEGO BANDA Z RATUSZA!!!. WSZĘDZIE TYLKO PODWYŻKI, PODWYŻKI, A KURSY LIKWIDUJĄ... JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIESZ RZĄDZIŁ NIEUDOLNIE TYM MIASTEM!. ŻENADA!.
~jgora 11-11-2013 16:37
Myslę że najtaniej dla miasta byłoby podarować każdemu mieszkańcowi hulajnogę,ale co zrobić ze starszymi?
~ 11-11-2013 16:46
A co oznaczają gwiazdki? Czy artykuł pisała Piipi? To by potwierdzało hipotezę niektórych, że Piipi to osoba podstawiona z redakcji do tzw. "zadań specjalnych".
~ewka007 11-11-2013 17:46
idiotyzm. w ogóle najlepiej zlikwidować MZK. od przyszłego miesiąca będę jeździć autem. sorry MZK
~pasazerxxx 11-11-2013 18:06
W soboty i niedziele powinna być wcześniejszy kurs autobusu linii 6. Ludzie w soboty i niedziele też pracują, też muszą dojechać rano do pracy a z 6 można się przesiąść na inne linie. W obecnej sytuacji 6 przyjeżdża na przystanek MZK minutę po odjeździe 9 do Piechowic. Po prostu świetnie!! Czy ktoś jest w posiadaniu kilku większych busów i zechce uruchomić kilku linii miejskich i podmiejscich z Zabobrza? pasażerowie w kierunku Radomierza, Karola Miarki, Piechowic i Sobieszowa gwarantowani przy szybszym czasie przejazdu ( z pominięciem kilku przystanków) i atrakcyjnej cenie biletu miesięcznego. Wystarczą 4 busy na odcinku Zabobrze - Centrum - Cieplice - Piechowice, takt co pół godzinny i pasażerowie murowani.
~pasazer xxx 11-11-2013 18:09
SKM, nowe autobusy, brak podwyżek biletów - prezydent. SKM - brak, wyremontowano linię na Szklarską nie budując nowych przystanków, autobusy są ale chyba będą stać w zajezdni bo będzie ich wystarczająco dużo, podwyżek biletów brak - są cięcia w kursach. Ot taka nasza polityka transportowa. Jak się to ma do opublikowanego kilka miesięcy temu planu transportowego miasta Jelenia Góra i okolic? nijak. Wedle tego planu na niektórych liniach było albo optymalnie albo wręcz za mało. Będzie jeszcze mniej.
~rico 11-11-2013 19:56
Co najmniej dziwna polityka włodarzów. Historycznie rzecz ujmując likwidacja biletów miesięcznych na sobotę i niedzielę (teraz trzeba dodatkowo je wykupić) oduczyła niektórych jeździć w weekendy, szukając innych środków transportu musieli sobie poradzić. Spowodowało to, iż zmniejszyła się liczba pasażerów. W ten sposób machina ruszyła. Mniejsza liczba ludzi zatem trzeba ucinać linie. To spowoduje, że miasto oduczy mieszkańców korzystania z komunikacji miejskiej. Pojawią się tanie samochody, z konieczności kupowane, które będą zanieczyszczały powietrze. Będzie to konieczność dla ludzi, bo muszą w końcu dojechać do pracy. Dziwna polityka miasta dbającego o czyste powietrze. Co za strategia. Nie wiem czy w ogóle przyświeca temu jakaś polityka.
~ 11-11-2013 20:20
Już jest wiele tanich szrotów z Niemiec, jest to efekt likwidowania linii autobusowych MZK, które zanieczyszczają powietrze, są przyczyną wypadków i korków w mieście, a także to, że brakuje miejsc do parkowania na mieście. Jakby można było czym dojechać o każdej porze, to nie byłoby problemu z parkowaniem. We Wrocławiu co 15 minut jedzie tramwaj, a u nas robi się pustynię komunikacyjną, wracamy do zatłoczonych autobusów z czasów komuny, gdy nie kierowca nie dawał rady zamknąć drzwi autobusu z powodu wielkiej ilości ciżby w pojeździe. Czy wracamy do starych czasów? Obcinanie linii autobusowych to nie jest dbanie o ekologię i czyste powietrze w mieście.
~ 11-11-2013 20:22
Powietrze zanieczyszczają oczywiście szrotowe samochody, są one przyczyną wielu wypadków, a ich ilość powoduje brak miejsc do parkowania. Jest to skutkiem likwidacji linii autobusowych MZK.
~do 20:20 11-11-2013 21:00
Nie bredź. We Wrocławiu tramwaj jeździ co 15 minut tylko po centrum. U nas po centrum masz autobus nawet częściej - co kilka minut. Na zadupia wrocławskie autobusy jeżdżą jeszcze rzadziej niż u nas, np. 2 razy na dzień. Najpierw się zorientuj w temacie, a potem pisz.
~Danika 11-11-2013 21:12
A nie mówiłam, że likwidacja 27 to tylko WSTĘP do kolejnych likwidacji? Kwestia czasu, jak przestaną jeździć w niedzielę, potem w sobotę, potem w tygodniu zrobią po 5 kursów na dzień i do widzenia. Nawet teraz jest problem, bo trzeba czekać po pół godziny na jakiś autobus, a strach myśleć, co będzie dalej. Kompletna katastrofa to MZK w tym mieście!!
~ 11-11-2013 21:32
11-11-2013 21:00 | ~do 20:20 | możesz oszukiwać swoje dzieci, ale nie ludzi, którzy mogą wszystko sami sprawdzić w internecie, wystarczy wyszukać w google rozkład jazdy MPK Wrocław, tam wszystko doskonale widać. A 2 -3 razy na dzień to jadą autobusy w odległe końce Jeleniej Góry i okolic, o czym wiedzą wszyscy w Jeleniej Górze. Numer 4, 13, 23 i 33 tak jadą. Kompletna katastrofa komunikacyjna w tym mieście się robi. Nie ma o czym gadać, a W SPRAWIE KOMUNIKACJI ROBI SIĘ CORAZ GORZEJ W TYM MIEŚCIE. Jak tylko coś zaczynają sprawdzać i notować w autobusach, to zaraz wiadomo, że będzie likwidacja linii. Nigdy nie jest odwrotnie. To się robi, aby w papierach była przyczyna z góry założonej likwidacji linii.
~ 11-11-2013 21:54
Do 21:32 | ~ : Akurat teraz było z tym liczeniem odwrotnie. Najpierw zaplanowano kasowanie linii, potem przypomniano sobie o podkładce i szybko dwa tygodnie temu policzono ludzików. To takie alibi i fikcja.
~x 11-11-2013 22:01
Niestety, zaczęto liczyć w sobotę na linii 27 a od wtorku ją zlikwidowano. Akurat moja piękna przyjaciółka liczyła ludzi tego dnia i mówiła że bardzo dużo jeździło 27ką.
~ 11-11-2013 22:40
Odwrotnie to byłoby, gdyby po liczeniu pasażerów zwiększono ilość kursów, bo ludziom ciasno w autobusie. O to chodziło w komentarzu z 21:32
~do 21:32 11-11-2013 23:58
Wyszukać rozkład jazdy w Google to każdy głupi potrafi, zrozumieć go - to już wyższa szkoła jazdy. Na drugi raz trochę się zastanów, zanim coś napiszesz. Bo piszesz kompletne bzdury. Znalazłeś linie z NAJWIĘKSZĄ liczbą tramwajów we Wrocławiu i NAJMNIEJSZĄ liczbą autobusów w Jeleniej Górze. Więc co ty porównujesz? Słyszałeś o czymś takim jak reprezentatywność? Linie 4, 13, 23 i 33 mają przynajmniej kilka kursów na dzień. Są linie we Wrocławiu, które mają tylko dwa kursy: na rano i popołudniu. Więc przestań bajdurzyć, bo tak się znasz na komunikacji, jak moja babcia na hip-hopie. Takich malkontentów i frustratów nigdy się nie zadowoli, we Wrocławiu też byś narzekał. Widzisz zawsze pustą połowę szklanki, więc proponowałbym jakieś leczenie specjalistyczne - hejterstwo to tylko półśrodek.
~a moze tak? 12-11-2013 9:56
W Dreźnie bilet na mecz siatkówki (pewnie na inne mecze również) upoważnił nas do powrotu do domu autobusem lub tramwajem. Podobnie bilet do Opery. Tylko, że na tam myślą po niemiecku, nie tak jak my Polacy-patrioci.
~Dno i wodoro 12-11-2013 9:58
Pogonić tych komunistów z koryta!, to odrazu się znajdą pieniądze. Co oni z nami robią to jest jedna wielka porażka, brak poszanowania dla pasażerów z Jeleniej Góry i okolic. Większość ludzi nie ma jak się dostać do pracy bo kasują te kursy które dowoziły ludzi do pracy. A autobusy dalej jeżdżą po za szczytem stadami marnując nasze pieniądze..
~Autobusik 12-11-2013 13:49
wszyscy macie racje tylko żaden z was nie odważy się odezwać w Urzędzie Miasta i stąd jest tak a nie inaczej. Pisać petycje, składać w U.M. , protestować, za rok wybory , więc wykorzystywać ten fakt, a tu każdy mądry ale jak trzeba było do referendum o odwołanie jaśnie nam panującego to chętnych zabrakło , ot i cała prawda w temacie !!!
~ 12-11-2013 13:52
Zlikwidowac tego od kompresji MZK i tego z Ratusza.Oni tylko z nas żrą.
~NIEPOWAŻNE 12-11-2013 16:07
TO ZNACZY ŻE W SOBOTE AUTOBUS NR.9 CO JEST NA CIEPLICKA CERVI;;; 6.26;;; NIE BĘDZIE JECHAŁ;;;;;;;TO NIE NORMALNE A CZYM BĘDZIEMY JECHAĆ DO JELENIEJ GÓRY DO ;;;;PRACY;;;;W SOBOTĘ BO TYM AUTOBUSEM JEZDZI SPORO LUDZI Z CIEPLICKA CERVI. PROSZĘ O INTERWĘCJE.
~szok 12-11-2013 16:18
Proszę o jakieś linie prywatne busów na ul. pętla Orle - Cieplicka do Jeleniej Góry bo rano dużo ludzi jezdzi,a i kuracjuszów jest sporo a na cieplickiej sanatoria jest nie mało, dlatego cieplicka jest skrzywdzona.
~Tuiteraz 12-11-2013 17:17
Komuś coś się chyba pomyliło to przecież MZK powinien być dla pasażerów a nie odwrotnie! Ale od kiedy stworzono spółkę nie chodzi o ludzi ale o pieniądze .Faktycznie tylko patrzeć jak wejdą prywatni przewoźnicy.
~Tuiteraz 12-11-2013 17:21
Jelenia góra stacza się na dno.Wszędzie nieudolność, partanina i kolesiostwo.Co z tego,że strzępimy języki jak i tak włodarze robią co chcą. Na nic i w żadnej sprawie nie mamy wpływu.Ja mam głęboko ..... takie rządy.
~Prawda i już 12-11-2013 21:29
ZŁODZIEJE!!!!! Dlaczego złodzieje? bo Ukradli niektórym ludziom autobusy, a raczej kursy którymi mogli dojechać bezpośrednio do pracy. A teraz trzeba przez pół miasta z buta bo nic prawie nie jeździ. Katastrofa co oni z nami wyprawiają.....
~Anonim113 13-11-2013 17:09
Oni robią na odwrót. Zamiast zająć się tym, aby autobusy nie jeździły stadami, to oni wolą likwidować rentowne kursy. Przecież to rozbój w biały dzień. Dobrze, że niedługo wybory, to wtedy im podziękujemy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group