Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8262
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga – w niedzielę zmiany w kursowaniu autobusów MZK

Piątek, 4 stycznia 2013, 6:49
Aktualizacja: Niedziela, 6 stycznia 2013, 7:42
Autor: Mea
Z powodu przejścia Orszaku Trzech Króli przez centrum Jeleniej Góry 6 stycznia w godz. 13.00–16.00 wyłączony z ruchu będzie Plac Kardynała Wyszyńskiego i Aleja Bankowa, przez co autobusy będą kursować inaczej. Kolejną zmianą w działalności Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, którą wprowadzono od 1 stycznia, jest brak możliwości zakupu biletu miesięcznego w placówkach pocztowych.

MZK chce ułatwić przemarsz Orszaku Trzech Króli. - Łączymy się z orszakiem, dlatego skierowaliśmy autobusy na inne trasy, by osoby uczestniczące w uroczystości mogły spokojnie przejść ulicami centrum Jeleniej Góry – powiedział Jerzy Wrona, członek zarządu MZK w Jeleniej Górze.

Na przystankach zostaną wywieszone informacje ze zmianami kursów autobusów linii: nr 2, 5, 7, 27, 9, 14, 10, 19. – Czasy przyjazdów autobusów mogą się zmienić o 2 minuty, jednak nie będą to znaczące opóźnienia – dodaje Jerzy Wrona.

Autobusy linii nr 1, na odcinku od przystanku „Podwale” do przystanku „Wyczółkowskiego”, będą kursowały objazdem przez ul. Jana III Sobieskiego, Karola Miarki, Spółdzielczą, Powstańców Wielkopolskich i Lipową z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Teatr”, „Sąd”, „Mała Poczta”.
Autobusy linii nr 2, na odcinku od przystanku „Podwale” do przystanku „Karola Miarki-Okopowa”, będą kursowały objazdem przez ul. Jana III Sobieskiego, Karola Miarki z pominięciem przystanków: „Skłodowskiej-Curie”, „Mała Poczta”, „Lipowa”.

Autobus linii nr 5 będzie kończył i rozpoczynał swój bieg na przystanku „Podwale” z pominięciem przystanków: „Teatr”, „Bankowa”. Natomiast autobusy linii nr 7 i 27, na odcinku od przystanku „Podwale” do przystanku „Żeromskiego”, będą kursowały objazdem przez ul. Jana III Sobieskiego, Karola Miarki, Spółdzielczą, Powstańców Wielkopolskich i Lipową z pominięciem przystanków: „Skłodowskiej-Curie”, „Mała Poczta”, „Mała Poczta”.

Autobusy linii nr 9 i 14, na odcinku od przystanku „Urząd Miasta” do przystanku „Mała Poczta”, będą kursowały objazdem przez Al. Wojska Polskiego z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Skłodowskiej-Curie”.

Autobus linii nr 10, na odcinku od przystanku „Różyckiego-Ogińskiego” do przystanku „Tunel”, będzie kursował objazdem przez ul. Różyckiego, Złotniczą, W. Pola z pominięciem przystanków: „Drzymały”, „Osiedle Robotnicze”, „Podwale”, „Bankowa”, „Urząd Miasta”, „Kochanowskiego”.

Autobus linii nr 19, na odcinku od przystanku „Teatr” do przystanku „Krasickiego”, będzie kursował objazdem przez ul. Piłsudskiego, Matejki, W. Polskiego z pominięciem przystanków: „Bankowa”, „Skłodowskiej-Curie”.

Ponadto od 1 stycznia wstrzymana została, do odwołania, sprzedaż biletów miesięcznych w placówkach pocztowych w związku z wejściem nowego cennika przewozu oraz wewnętrznych przyczyn technicznych Poczty Polskiej. – Ubolewamy nad tym, bo im więcej punktów dystrybucji, tym łatwiejszy dostęp dla pasażerów do biletów miesięcznych. W niektórych gminach poczta jest jedynym miejscem, gdzie można kupić taki bilet. Jednak otrzymaliśmy informację od Poczty Polskiej, że ze względu na skomplikowane procedury, nie uda się uruchomić tej sprzedaży w styczniu – informuje Jerzy Wrona. - Mamy nadzieję, że sprzedaż zostanie wznowiona już w lutym, najdalej w marcu – dodaje.

Obecnie bilety miesięczne można nabyć w kasie biletowej MZK w Jeleniej Górze przy ul. Wolności 145, która jest czynna od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni świątecznych, w dniach od 4 do 27 każdego miesiąca w godz. 7:00 - 14:00, natomiast w dniach od 28 do 3 (każdego miesiąca) w godz. 7:00 - 16:00.
Pozostałe punkty sprzedaży w Jeleniej Górze: ul. Różyckiego 19 – kiosk Pod Arkadami, ul. Kiepury 58 - kiosk naprzeciw siedziby ZUS, ul. Bacewicz - kiosk na przystanku „Sygietyńskiego”, ul. Wolności 246 - punkt TOTO koło Apteki "Pod Koroną", ul. Wolności 45 - sklep "CARO" koło przystanku "Mała Poczta" w kierunku Zabobrza, ul. Podwale - kiosk przy przystanku Podwale, ul. Morcinka - kiosk przy SP nr 10, ul. 1-go Maja - kiosk na przeciw GUS, ul. Różyckiego-Karłowicza - kiosk przed wejściem na Ryneczek, ul. Bankowa 26 - sklep kosmetyczny przy przystanku "Bankowa" w kierunku do ul. Podwale, Os. XX-Lecia - "EUROKIOSK", Plac Ratuszowy - tramwaj, ul. Drzymały - kiosk przy schodkach, Plac Piastowski 24 – kiosk w Cieplicach. Ponadto bilety można nabyć również w Piechowicach przy ul. Żymierskiego - kiosk przy przystanku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1137
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group