Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2480
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga, pojawili się oszuści... śmieciowi

Czwartek, 18 lipca 2013, 10:01
Aktualizacja: 10:04
Autor: UM
Z różnych miejscowości dochodzą sygnały, że wprowadzanie przepisów ustawy o gospodarowaniu odpadami komunalnymi stanowi dla naciągaczy okazję do prób popełniania oszustw. Takie incydenty odnotowano m.in. w Dąbrowie Górniczej i na Pomorzu.

Ludzie przedstawiający się jako pełnomocnicy różnych firm oferują sprzedaż urządzeń i worków na odpadki. Tłumaczą, że muszą sprawdzać metraż mieszkania, by wyjaśnić nieścisłości deklaracji, a przy okazji „mierzenia” okradają lokatorów.

- Żadna z instytucji w Jeleniej Górze nie prowadzi takich działań – wyjaśnia Hubert Papaj, zastępca prezydenta Miasta. - Nie ma żadnych powodów, by komukolwiek umożliwiać wejście do mieszkania, bo system rozliczeń oparty jest na deklaracjach o zamieszkiwaniu - podkreśla.

- Przypominam jednak, że jeśli ktoś tej deklaracji nie złożył, to powinien to zrobić jak najszybciej, bo to jest obowiązek każdej osoby zamieszkałej w Jeleniej Górze. Druki deklaracji są do pobrania i ze stron internetowych i bezpośrednio w Urzędzie Miejskim, w Ratuszu i przy ul. Sudeckiej - przypomina Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group