Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9745
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga, pojawili się oszuści... śmieciowi

Czwartek, 18 lipca 2013, 10:01
Aktualizacja: 10:04
Autor: UM
Z różnych miejscowości dochodzą sygnały, że wprowadzanie przepisów ustawy o gospodarowaniu odpadami komunalnymi stanowi dla naciągaczy okazję do prób popełniania oszustw. Takie incydenty odnotowano m.in. w Dąbrowie Górniczej i na Pomorzu.

Ludzie przedstawiający się jako pełnomocnicy różnych firm oferują sprzedaż urządzeń i worków na odpadki. Tłumaczą, że muszą sprawdzać metraż mieszkania, by wyjaśnić nieścisłości deklaracji, a przy okazji „mierzenia” okradają lokatorów.

- Żadna z instytucji w Jeleniej Górze nie prowadzi takich działań – wyjaśnia Hubert Papaj, zastępca prezydenta Miasta. - Nie ma żadnych powodów, by komukolwiek umożliwiać wejście do mieszkania, bo system rozliczeń oparty jest na deklaracjach o zamieszkiwaniu - podkreśla.

- Przypominam jednak, że jeśli ktoś tej deklaracji nie złożył, to powinien to zrobić jak najszybciej, bo to jest obowiązek każdej osoby zamieszkałej w Jeleniej Górze. Druki deklaracji są do pobrania i ze stron internetowych i bezpośrednio w Urzędzie Miejskim, w Ratuszu i przy ul. Sudeckiej - przypomina Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
127
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
56%
Wolę miejskie parki
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group