Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14480
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Piątek, 3 lipca 2020, 11:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lipca 2020, 11:44
Autor: 112
Jelenia Góra: Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP
Fot. Archiwum
Pojawili się oszuści, którzy podszywając się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji próbowali wyłudzić pieniądze od dwóch seniorek z Jeleniej Góry.

1 lipca policjanci zostali powiadomieni o próbie oszustwa na szkodę dwóch mieszkanek Jeleniej Góry. Tego dnia do seniorek zadzwonił na numer stacjonarny mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. Mężczyzna poinformował je, że policjanci są w trakcie rozpracowywania skorumpowanych pracowników banku, którzy wykradają ich dane. W związku z tym namawiał je do zaciągnięcia kredytu, a następnie przekazania go osobie, która poda ustalone hasło. Na szczęście kobiety podczas rozmowy zorientowały się, że mogą to być próby oszustwa i nie dały się nabrać.

Policja ostrzega przed takimi telefonami. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci nie dzwonią i nie pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego na znany numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 112.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group