Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12202
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Uwaga na oszusta podającego się za syna

Czwartek, 6 marca 2014, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: 112
Wczoraj (5.03.) w Szklarskiej Porębie pojawił się oszust, usiłujący wyłudzić pieniądze podając się za syna. Mężczyzna zadzwonił do co najmniej dwóch osób i prosił o pieniądze. Mówił, że uległ wypadkowi drogowemu, przebywa w szpitalu i potrzebuje na leczenie. Tym razem nikt nie dał się nabrać.

- Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania – apeluje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Nie należy podawać przez telefon żadnych informacji dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie dawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów lub podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem oddzwonić do krewnego, który rzekomo do nas dzwoni – przypomina Edyta Bagrowska.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować policję pod nr. 75 / 75 240 11 lub w całym kraju pod nr. 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group