Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7690
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uwaga na fałszywych inkasentów

Poniedziałek, 23 listopada 2015, 12:15
Aktualizacja: 12:17
Autor: 112
Jelenia Góra: Uwaga na fałszywych inkasentów
Fot. Archiwum
Policja poszukuje dwóch kobiet, które wykorzystując wiek oraz stan zdrowia 85–latki okradły ją. Ich łupem padło kilka tysięcy złotych oraz biżuteria.

20 listopada policjanci z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zostali powiadomieni przez 85-letnią kobietę o kradzieży z jej mieszkania kilku tysięcy złotych oraz biżuterii.

Do przestępstwa doszło tego dnia około godziny 12.00 w Jeleniej Górze. Do mieszkania zapukały dwie młode kobiety, które powiedziały, że są inkasentami firmy Wodnik i przyszyły spisać licznik. W związku z tym pokrzywdzona wpuściła je do mieszkania. Jedna z kobiet pozostała w kuchni, sprawdzała niby jakość wody, zagadywała właścicielkę, a druga w tym czasie rozglądała się po mieszkaniu. Po ich wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona.

- Prosimy wszystkich, którzy posiadają informacje na temat tego zdarzenia o kontakt bezpośrednio z Komisariatem I Policji w Jeleniej Górze pod numer 75/75-20-150 bądź na numer alarmowy 997 – apeluje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Jeleniogórska Policja ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób podających się za inkasent, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża, Narodowego Funduszu Zdrowia, elektryków, domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla ubogich.

O wszelkich podejrzanych telefonach lub dziwnie zachowujących się osobach należy bezzwłocznie informować p0licję pod numerem telefonu 75 / 7524011 lub w całym kraju – tel. 997 i 112.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group