Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5358
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Uwaga na bankomatowych złodziei

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 8:49
Aktualizacja: 19:20
Autor: TEJO
Wybierasz pieniądze z automatu? Uważaj, bo mogą cię podglądać. Przestępcy nie próżnują i zakładają przy urządzeniach nakładki, które umożliwiają dostęp do wszystkich informacji, z numerem PIN włącznie.

Dwóch Bułgarów i Czech zamontowali na wrocławskim bankomacie nakładkę do zczytywania danych zawartych w pasku magnetycznym kart płatniczych tzw. „skimmera” oraz listwę z wmontowaną kamerą, rejestrującą moment wprowadzania przez osoby wypłacające pieniądze, kodu PIN.

Sprawcy wpadli w ręce policjantów, krótko po tym, jak zdemontowali z bankomatu urządzenia. Idąc dalej tropem funkcjonariusze trafili do jednego z wrocławskich hoteli, gdzie zatrzymali się obcokrajowcy. W pokoju hotelowym znaleźli nośniki danych w postaci kart pamięci i przenośny dysk twardy, natomiast w samochodzie będącym własnością zatrzymanych, mundurowi znaleźli jeszcze jeden zestaw do sczytywania danych. Zabezpieczyli również telefony komórkowe oraz laptopa sprawców.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz za przestępczy proceder odpowiedzą przed sądem. Za nielegalne uzyskanie danych oraz przygotowanie do podrobienia środków płatniczych grozi im kara nawet do pięciu lat więzienia.

Sposobu na przestępców nie ma. Chyba że wzmożona uwaga korzystających z bankomatu na to, co znajduje się przy urządzeniu. Ludzie jednak najczęściej nie obserwują maszyny, tylko jak najszybciej chcą pobrać pieniądze. A do ich konta może dobrać się kto inny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group