Niedziela, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6375
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uwaga na bankomatowych złodziei

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 7 lipca 2008, 8:49
Aktualizacja: 19:20
Autor: TEJO
Wybierasz pieniądze z automatu? Uważaj, bo mogą cię podglądać. Przestępcy nie próżnują i zakładają przy urządzeniach nakładki, które umożliwiają dostęp do wszystkich informacji, z numerem PIN włącznie.

Dwóch Bułgarów i Czech zamontowali na wrocławskim bankomacie nakładkę do zczytywania danych zawartych w pasku magnetycznym kart płatniczych tzw. „skimmera” oraz listwę z wmontowaną kamerą, rejestrującą moment wprowadzania przez osoby wypłacające pieniądze, kodu PIN.

Sprawcy wpadli w ręce policjantów, krótko po tym, jak zdemontowali z bankomatu urządzenia. Idąc dalej tropem funkcjonariusze trafili do jednego z wrocławskich hoteli, gdzie zatrzymali się obcokrajowcy. W pokoju hotelowym znaleźli nośniki danych w postaci kart pamięci i przenośny dysk twardy, natomiast w samochodzie będącym własnością zatrzymanych, mundurowi znaleźli jeszcze jeden zestaw do sczytywania danych. Zabezpieczyli również telefony komórkowe oraz laptopa sprawców.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz za przestępczy proceder odpowiedzą przed sądem. Za nielegalne uzyskanie danych oraz przygotowanie do podrobienia środków płatniczych grozi im kara nawet do pięciu lat więzienia.

Sposobu na przestępców nie ma. Chyba że wzmożona uwaga korzystających z bankomatu na to, co znajduje się przy urządzeniu. Ludzie jednak najczęściej nie obserwują maszyny, tylko jak najszybciej chcą pobrać pieniądze. A do ich konta może dobrać się kto inny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Grafek.pl 7-07-2008 9:08
A może zczytywania a nie sczytywania. Przyjemniej czytać , jak coś jest napisane poprawnie po polski.
~vv v vv 7-07-2008 9:34
na "ukryta kamere" jest sposob,wystarczy zaslonic z gory reka albo portfelem klawiature podczas wpisywania pin.
nol_ 7-07-2008 12:29
Można ustalić kod z ruchów ręki i palców np. przesuwamy rękę w lewy górny róg a tam są tylko cztery możliwości 1,2,4,5.
~ciekawski 7-07-2008 13:03
a może chodzi o szczytowanie? no nie wiem....
~mozna...tylko po co? 7-07-2008 15:26
ale przecież w każdym bankomacie są kamery...dlaczego ktoś tego nie monitoruje??? pozatym czujnik dotykowy górnej części wnęki mógłby rozwiązać problem....banki na to STAĆ!!!
~czytelnik 7-07-2008 17:22
Polska ortografia zawsze sprawia kłopoty ,gdy nie wiem jak coś napisac używam innego określenia lub sięgam do słownika. polecam taką metodę Redaktorom.
piipi 7-07-2008 19:21
..do - [~nol_]....czuje,ze znasz te wszystkie tajemnicze kombinacje.~Moja prosba,ktos tajemniczy "wkradl sie" na moj nickname i wypisuje tutaj na forum swoje fantazje.~Pomoz mi ustalic,jak jest to mozliwe wejsc na za- logowane nickname.
~do piipi 7-07-2008 21:34
Prawdopodobnie miałaś za słabe hasło. Jeśli admini strony nie pomogą ci odzyskać ( mogą mieć ważniejsze sprawy na głowie niż małą biedną piipi ) to załóż nowe, wymyśl dobre hasło i zapisz je sobie na kartce. Wtedy nikt co go nie ukradnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group