Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 5515
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Utytułowany poeta – sekretarzem gminy

Czwartek, 20 stycznia 2011, 8:38
Aktualizacja: 8:39
Autor: Accipiter
REGION: Utytułowany poeta – sekretarzem gminy
Fot. Angela
Kilkanaście dni temu Miłosz Kamiński opuścił fotel sekretarza miasta Piechowice. Teraz tymczasowo będzie pełnił obowiązki na tym samym stanowisku, lecz w gminie w Janowicach Wielkich.

Urodzony w Bogatyni, absolwent prawa, przez pewien czas był związany z jeleniogórską filią Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. W 2001 roku zadebiutował jako poeta w na łamach kwartalnika „Zeszyty Literackie”. Następnie opublikował swoje wiersze w pismach takich jak: „Tytuł”, „Studium”, „Frond”, „Topos”, „BregArt”, zaistniał także na portalu internetowym TRUML.com, Polskim Radiu Programie 1 i Polskim Radiu Wrocław oraz w antologiach pokonkursowych. Jest laureatem trzeciej nagrody XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego 2003 o Nagrodę im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi i konkursu na książkowy „Debiut Poetycki 2004” we Wrocławiu.

Miłosz Kamiński był sekretarzem miasta Piechowice za czasów byłej burmistrz Zofii Grabias-Baranowskiej. Kiedy 19 grudnia ub. r. Witold Rudolf został nowym burmistrzem Piechowic, rozwiązał z Kamińskim umowę za porozumieniem stron i wręczył mu dwumiesięczne wypowiedzenie bez świadczenia pracy. W ostatnich wyborach samorządowych Miłosz Kamiński kandydował na radnego Jeleniej Góry z listy Platformy Obywatelskiej.

Teraz został zatrudniony przez Kamila Kowalskiego, który 10 grudnia ub. r. objął urząd wójta Janowic Wielkich. Tutaj Miłosz Kamiński zastąpił Krystynę Wożakowską, której przysługuje emerytura, i kontynuuje pracę jako sekretarz w miejscowym Urzędzie Gminy do momentu rozstrzygnięcia naboru na to stanowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group