Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5121
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Usuwają niebezpieczne konary i drzewa

Wtorek, 9 października 2012, 13:51
Aktualizacja: 14:43
Autor: Angela
Jelenia Góra: Usuwają niebezpieczne konary i drzewa
Fot. Angela
Dzisiaj (09.10) pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze kończą przycinanie koron drzew przy ul. Drzymały. W przyszłym tygodniu będą wycinać sześć lip przy ul. Lipowej oraz podetną korony trzech innych drzew.

Prace przy ul. Drzymały trwają od wczoraj (08.10). Jak mówi Piotr Hamowski z zieloni miejskiej jest to przycięcie koron drzew i pozbycie się suszu w ramach bieżącego utrzymania zieleni. W przyszłym tygodniu ekipa MPGK ponownie wróci na ulicę Lipową, gdzie wycięto już cztery drzewa, a kolejne sześć czeka na wycinkę.

- Na wniosek mieszkańców, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo przyjrzeliśmy się lipom i okazało się, że są one spróchniałe i puste w środku. Stąd decyzja o ich wycince – mówi Piotr Hamowski, kierownik oddziału zieleni miejskiej jeleniogórskiego MPGK. – Trzy drzewa, które nie zagrażają tam mieszkańców zostaną tylko podcięte przy koronach – dodaje.

W ostatnich miesiącach pracownicy MPGK podcinali suche i niebezpieczne konary drzew m.in. przy ul. Dziwiszowskiej, Słowackiego, Mickiewicza, Wojska Polskiego, Wolności, Kruszwickiej i Wańkowicza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group