Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7472
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Ustrzelili puchar

Czwartek, 26 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 października 2006, 15:52
Autor: Rafa
Polska: Ustrzelili puchar
Fot. WM
Po raz drugi zostały zorganizowane zawody w sześcioboju myśliwskim o Puchar Prezydenta Jeleniej Góry Józefa Kusiaka.

Tym razem zawodnicy zmierzyli się w Zielonej Górze. W szranki stanęło 37 strzelców, w tym 22 jeleniogógrzan. Reszta pochodziła m.in. z Zielonej Góry bądź Wrocławia. Pogoda, która jest bardzo ważna w tej dyscyplinie, uczestnikom niezbyt dopisała. Jednak nie narzekali oni zbytnio z tego powodu.

Zawody były rozgrywane w dwóch klasach: mistrzowskiej i powszechnej. W tej pierwszej triumfował Łukasz Łoś z Jeleniej Góry. Natomiast w klasie mistrzowskiej zwyciężył Rafał Dzidowski z Krosna Odrzańskiego. Co ciekawe, wszyscy zawodnicy którzy stanęli na podium w tej kategorii pochodzą z tej samej miejscowości. Ich dominacja nie jest przypadkowa. Mają oni blisko na strzelnicę w Zielonej Górze i są z nią zaznajomieni. Niestety takiego obiektu nie ma w Jeleniej Górze, dlatego nasi zawodnicy są zmuszeni wyjeżdżać do Wrocławia bądź Legnicy czy nawet Zielonej Góry.

Organizacja turnieju w porównaniu z ubiegłym wypadła troszkę słabiej. Ostatnie zawody, które odbyły się w Legnicy zgromadziły większą liczbę uczestników. W tej edycji zawodnicy musieli sami sobie radzić ze wszystkim. Nie mieli nikogo do pomocy, chociażby przy przenoszeniu sprzętu, co znacznie przedłużyło czas zawodów. Mimo wszystko jednak było bezpiecznie i co najważniejsze imprezę można zaliczyć do udanych.

Klasyfikacja końcowa:

Klasa mistrzowska:
I. Rafał Dzidowski
II. Marian Fiebig
III. Marek Buda

Klasa powszechna:
I. Grzegorz Pogorzelski
II. Łukasz Łoś
III. Fred Westernwagen

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group