Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8762
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Uroczyste otwarcie szkoły

Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 6:18
Aktualizacja: Wtorek, 11 czerwca 2019, 12:09
Autor: WAC
Podgórzyn: Uroczyste otwarcie szkoły
Fot. Starostwo Powiatowe
Mimo że już od kilku miesięcy odbywają się lekcje, dopiero w ostatnią sobotę (8.06) dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Orła Białego w Podgórzynie.

W uroczystości wzięło udział liczne grono zaproszonych gości z wiceminister edukacji Marzeną Machałek, senatorem Krzysztofem Mrozem i starostą Krzysztofem Wiśniewskim. Dopisali samorządowcy, pedagodzy, rodzice, uczniowie. Uroczystość artystycznie ubarwił występ dzieci, po którym goście udali się na zwiedzanie szkoły.

Przypomnijmy. Budowa nowego obiektu oświatowego w Podgórzynie trwała niespełna półtora roku. Jej koszt to około 21 milionów złotych. Gmina na ten cel otrzymała dotację unijną w wysokości 9 milionów złotych, w ramach jeleniogórskiego ZIT. Resztę samorząd pozyskał poprzez emisję obligacji. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 4,6 tysiąca metrów kwadratowych.

W części szkolnej znajduje się: 14 klasopracowni, pracownia przyrodnicza, biblioteka z czytelnią, aula, nowoczesna kuchnia ze stołówką, szatnie, cztery pomieszczenia świetlicowe, a także gabinety: pielęgniarki, logopedyczny oraz do terapii specjalistycznej.

W skrzydle przedszkolnym jest między innymi sześć sal dla maluchów oraz sypialnia dla najmłodszych dzieci i aula.

Obiekt jest ogrzewany energią z wnętrza ziemi pozyskiwaną z 27 odwiertów. Nowa szkoła jest obiektem bez barier. Nie ma tu progów, za to zadbano, aby wszystkie otwory drzwiowe były szerokie tak, by można było przejechać wózkiem. W obiekcie zamontowano też windę, a na parkingu wyznaczono „koperty” dla niepełnosprawnych.

Twoja reakcja na artykuł?

18
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group