Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2673
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uroczyście bez konkretów

Wtorek, 28 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 28 listopada 2006, 17:19
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Uroczyście bez konkretów
Fot. Krzysztof Knitter
Wbrew zapowiedziom podczas inauguracyjnej sesji rady miasta w poniedziałek nie wybrano jej prezydium. Rajcy tylko ślubowali, a szefa i jego zastępców najpewniej wybiorą 30 listopada.

Wśród radnych można było zobaczyć nowo wybranego prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego, który – do momentu złożenia ślubowania na szefa miasta – ma mandat rajcy. Później będzie musiał go oddać jednemu ze swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej, który uzyskał drugi wynik wyborczy. Będzie to Grażyna Rehlis.

Był też Józef Kusiak (Lewica i Demokraci), ustępujący prezydent miasta, tym razem nie za stołem prezydialnym, ale w ławach lewicowych rajców. Ci usiedli obok radnych ze Wspólnego Miasta, w tym przegranego w drugiej turze wyborów prezydenckich Miłosza Sajnoga.
Po przeciwnej stronie miejsca zajęli rajcy zwycięskiego ugrupowania, Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości i stowarzyszenia „Nasz dom”.

Pierwszą sesję poprowadził Józef Sarzyński, ustępujący zastępca prezydenta i radny Lewicy i Demokratów. Wybór składu prezydium rady miejskiej (przewodniczącego i zastępców) przełożono na następną sesję, zwołaną na przyszły czwartek.
Może mieć to związek z protestem wyborczym dotyczącym błędnego przeliczenia głosów w jednej z komisji. Po jego rozpatrzeniu przez sąd, może się okazać, że skład rady ulegnie zmianie.

Zgodnie z niepisaną tradycją fotel przewodniczącego rady należy się zwycięskiemu ugrupowaniu (PO). Bardzo prawdopodobnym kandydatem jest Wiesław Tomera. Jemu koledze, Jerzemu Łużniakowi, Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry złożył propozycję objęcia urzędu jego zastępcy.

Wiceprzewodniczącymi rady miejskiej mogą zostać przedstawiciele trzech pozostałych ugrupowań: Wspólnego Miasta, Prawa i Sprawiedliwości i Naszego Domu. Ten ostatni ma dwie radne, wśród nich Zofię Czernow, byłą prezydent i przewodniczącą rady miejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1169
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group