Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8350
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uratowali nieprzytomnego i bezdomnego mężczyznę

Piątek, 7 grudnia 2012, 7:35
Aktualizacja: 7:36
Autor: Angela
Gdyby nie interwencja strażników miejskich nie wiadomo jak zakończyłyby się historię tych mężczyzn – we wtorek patrol zauważył leżącego w zatoczce autobusowej nieprzytomnego mężczyznę, któremu strażnicy udzieli pierwszej pomocy, dwa dni wcześniej znaleźli z altanie śpiącego na mrozie bezdomnego mężczyznę.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło we wtorek (04.12) około 14.00 na przystanku "Podwale" (w stronę Cieplic).

- Strażnicy udzielili nieprzytomnemu pierwszej pomocy. Pogotowie ratunkowe wezwał na miejsce przypadkowy przechodzień. Jak wynika z monitoringu miejskiego mężczyzna próbował przebiec przez jezdnię i przewrócił się. Poszkodowanego zabrało pogotowie do szpitala – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Dwa dni wcześniej natomiast (02.12) strażnicy pomogli bezdomnemu mężczyźnie, który spał w altance przy ulicy Łąkowej.

- Mężczyzna poprosił o przewiezienie do schroniska im. Brata Alberta. W związku z okresem zimowym i panującymi ujemnymi temperaturami straż miejska intensywniej kontroluje miejsca przebywania osób bezdomnych (pustostany, altanki, kanały, ogródki działkowe). Strażnicy w rozmowach z osobami bezdomnymi informują o możliwości skorzystania ze schroniska lub noclegowni – dodaje Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group