Zalogowanych: 7

Jeżów Sudecki: Uratowali jeden punkt

Niedziela, 9 maja 2021, 9:19
Aktualizacja: 9:20
W meczu 25. kolejki IV ligi Lotnik Jeżów Sudecki zmierzył się ze Stalą Chocianów. Gospodarze stoczyli wyrównany bój o ligowe punkty, a gole padały dopiero w ostatnich minutach meczu.

Przez długi czas żaden z zespołów nie potrafił znaleźć sposobu na sforsowanie obrony rywali. Dopiero w 85. minucie w szeregach gości zapanowała radość, bowiem gola na 0:1 strzelił Michał Matkowski. Jeżowianie byli przekonani, że zawodnik Stali w momencie podania był na pozycji spalonej, ale sędziowie uznali, że nie było off-side'u i uznał gola. Podopieczni Artura Milewskiego walczyli jednak do końca i w 92. minucie Tomasz Madej wykorzystał swoje warunki fizyczne wyskakując do główki, dzięki czemu zdobył gola na 1:1.

Lotnik z dorobkiem 12 punktów ciągle okupuje ostatnie - 19. miejsce w tabeli grupy zachodniej IV ligi, ale mimo niemal pewnego spadku, wiosną spisuje się znacznie lepiej i wyrywa punkty wyżej notowanym rywalom.

Lotnik Jeżów Sudecki - Stal Chocianów 1:1 (0:0)

Lotnik: Marmurenko - Suchanecki, Kieć (85' Czpakowski), Górski (55' Staniszewski), Górgul, Białkowski, Bereźnicki, Saniuk, Proietti (85' Orzeszko), Michałek (65' Niemirski), Madej.
Stal: Rzeszut - Sałata, Otocki, Gryga (75' Podosek), Matkowski, Czerep, D. Wolan, Tomaszewski, Komarek (60' Zajączkowski), Żmuda, M. Wolan.

W następnej kolejce Lotnik zagra w Prochowicach z miejscową Prochowiczanką (15.05, godz. 17:00).