Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6394
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Uniwerek pod Śnieżką

Wtorek, 2 stycznia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dolnośląski Uniwersytet Ekonomiczny z lokalizacją we Wrocławiu i Jeleniej Górze ma powstać w stolicach Dolnego Śląska i Karkonoszy.

Decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki w Jeleniej Górze, Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu uzyskał uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia – poinfomowała Justyna Gwiaździńska z uczelni.

Umożliwi to otwieranie przewodów profesorskich i wnioskowania przez wydział do Prezydenta RP o nadanie tytułu profesora.
Takie uprawnienia uzyskane przez wydział są szansą dla miasta, które w przyszłości może przekształcić się z miasta akademickiego w miasto typowo uniwersyteckie.

Starania o uzyskanie statusu uniwersytetu zostanie rozpoczęta jeszcze w tym roku akademickim.
Taka możliwość jest kolejnym sukcesem wydziału, który w wyniku zakończonej 22 sierpnia 2006 roku okresowej oceny działalności jednostek naukowych otrzymał pierwszą kategorię, zajmując przy tym najwyższą pozycję wśród wszystkich wydziałów Akademii Ekonomicznych w Polsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group