Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 2445
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Unieważniony przetarg na dworzec

Środa, 27 kwietnia 2022, 6:12
Autor: WAC
Kowary: Unieważniony przetarg na dworzec
Fot. WAC
Niepowodzeniem zakończyła się pierwsza próba wyłonienia wykonawcy przebudowy dawnego dworca kolejowego w Kowarach.

Na ogłoszony przez Urząd Miasta przetarg, który został rozstrzygnięty wczoraj (26.04) wpłynęła oferta firmy Pre – Fabrykat z Miłkowa z ceną około 15,5 miliona złotych.

To ponad o połowę więcej, niż wynosi kosztorysowa wartość inwestycji oraz trzy razy ponad dotację jaką dostaliśmy na ten cel z rządowego programu „Polski Ład” - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - W tej sytuacji nie mamy wyboru i musimy unieważnić postępowanie. Kolejny przetarg zostanie ogłoszony już wkrótce.

Przypomnijmy. W wyniku planowanych robót nieużytkowany od lat obiekt ma zostać przystosowany do działalności kulturalno-turystyczno-usługowej. W pomieszczeniach po byłym dworcu PKP znajdą się między innym siedziby: biblioteki, Informacji Turystycznej, Karkonoskiego Centrum Produktu Lokalnego – czyli miejsca prowadzenia ekspozycji i sprzedaży produktów lokalnych, Muzeum Rzemiosła Kowar – gdzie będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią miasta od czasów najdawniejszych po czasy współczesne. Przy budynku po zapowiadanym powrocie pociągów do Kowar znajdą się automaty do sprzedaży biletów. W obiekcie ma działać punkt gastronomiczny.

Twoja reakcja na artykuł?

23
17%
Cieszy
37
28%
Hahaha
3
2%
Nudzi
29
22%
Smuci
16
12%
Złości
24
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group