Środa, 24 czerwca
22°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Umowa z WFOŚiGW na kolejną pożyczkę [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Podpisanie umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu było tematem wczorajszej konferencji władz miasta. Fundusz udzielił Miastu pożyczki, która w części będzie mogła być umorzona, jednak nadal jest daleko do rozprawienia się z problemem zanieczyszczonego powietrza.

reklamy
reklamy

400 osób skorzysta ze środków, jakie Miasto uzyska dzięki udzielonej pożyczce. Jest to kwota 3,019 mln zł – z tego 660 tys. na część uzdrowiskową, a ponad 2,3 mln na pozostałą część miasta. Mieszkańcy dostaną dzięki temu bezzwrotną dotację do wymiany ogrzewania na ekologiczne: 10 tys. zł dla domków jednorodzinnych, 7 tys. zł na mieszkanie lub 4 tys. zł jeśli ktoś zdecyduje się na podłączenie do ECO.

Jak informują przedstawiciele władz miasta, po dwóch latach pożyczka może być umorzona w 70 proc. dla części uzdrowiskowej oraz 50 proc. dla pozostałego obszaru Jeleniej Góry. W kolejce czeka kolejnych 350 mieszkań i gdy obecna pula zostanie wyczerpana, zapowiadana jest kolejna umowa z WFOŚiGW.

Z przeprowadzonych w ubiegłym roku ankiet wynika, że mieszkańców zainteresowanych wymianą źródeł ciepła nie ma już zbyt wielu. Głównie z tego powodu, że nie stać ich na wkład własny przy takim przedsięwzięciu. - Zalecamy pokojowe formy sugestii, ale jest też działanie Straży Miejskiej – mówił Marcin Zawiła, który apelował, aby uświadamiać sąsiadów, znajomych. Za palenie niedozwolonymi źródłami ciepła przewidziany jest mandat, a ponadto trujemy okolicznych mieszkańców.

- W lipcu powinien być uruchomiony w ramach RPO program na wymianę kotłów w budynkach jednorodzinnych. W tym przypadku dotacja będzie wynosić 85 procent – zapowiada Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o… Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka