Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2911
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Umowa o współpracy z Saksońskim Związkiem Narciarskim

Piątek, 17 października 2014, 8:30
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 8:34
Autor: Mea
Powiat: Umowa o współpracy z Saksońskim Związkiem Narciarskim
Fot. Archiwum
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze podpisało wczoraj (16.10.) z Saksońskim Związkiem Narciarskim umowę partnerską o współpracy. – To pozwoli naszej młodzieży uzdolnionej sportowo rozwinąć skrzydła – mówił Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie umowę o współpracy podpisali starosta jeleniogórski Jacek Włodyga i Heiko Krause, prezydent Saksońskiego Związku Narciarskiego.
- Zajmujemy się przygotowywaniem i kształceniem młodzieży i dzieci pod kontem sportu wyczynowego. Bardzo chcieliśmy wciągnąć w nasze działania szkoły sportowe ze strony polskiej. Pragniemy pomóc w przygotowaniach młodych sportowców do zawodów, umożliwić udział w organizowanych przez nasz związek zawodach oraz umożliwić naszej młodzieży start w polskich zawodach. Obecnie szkolimy ok. 150 sportowców w biatlonie, skokach i narciarstwie alpejskim z Łużyc Górnych i to oni będą brali udział we współpracy - powiedział Heiko Krause.

Głównym inicjatorem tego przedsięwzięcia była młodzież i dzieci, które trenują sporty zimowe na terenie Łużyc Górnych i powiatu jeleniogórskiego.

- Podpisanie listu intencyjnego o współpracy obyło się w tym roku podczas Targów ITB w Berlinie. Od tego czasu mogliśmy zapoznać się z bazą sportową, porozmawiać o udziale młodzieży w różnorodnych wydarzeniach na terenach Saksonii i Regionu Jeleniogórskiego. Oprowadzaliśmy naszych gości z Niemiec po Szkole Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu, a dziś pokazaliśmy zaplecze edukacyjne, jakim dysponuje szkoła w Szklarskiej Porębie. Chcemy, by przy okazji szkoleń sportowych młodzież poznała również regiony partnerskie – mówił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Partnerstwo zakłada prowadzenie wspólnych projektów. – Będziemy organizować wymiany uczniów, wspólne treningi i zawody oraz zgrupowania sportowe z czego bardzo się cieszymy. Jest to kolejna próba dla naszej młodzieży, która będzie mogła rywalizować z niemieckimi sportowcami – mówiła Beata Szehidewicz, dyrektorka ZSOiMS w Szklarskiej Porębie.

Młodzi sportowcy cieszą się z podpisanego porozumienia. - Trenuję biegi narciarskie już od siedmiu lat, byłem w tym roku trzeci na Mistrzostwach Polski stylem klasycznym w kategorii juniorów. W sztafecie wraz z drużyną zdobyliśmy też brązowy medal. Cieszę się, że będziemy mogli trenować razem z młodzieżą niemiecką i uczyć się od siebie – stwierdził Michał Skowron, uczeń ZSOiMS.

- Również uprawiam biegi narciarskie i w tym roku byłam trzecia w Pucharze Polski w kategorii juniorek . Pomysł współpracy jest ciekawy, na pewno z niego skorzystam. Mam nadzieję, że poszerzę swoje umiejętności – dodała Kamila Boczkowska.

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group