Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6151
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Umawiają się na mecze piłkarskie w internecie, grają w rzeczywistości!

Środa, 28 listopada 2012, 12:28
Aktualizacja: Czwartek, 6 sierpnia 2020, 5:05
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Umawiają się na mecze piłkarskie w internecie, grają w rzeczywistości!
Fot. archiwum
Ponad 100 tysięcy zawodników bierze udział w rozgrywkach Nike Playarena w całej Polsce. Dla niewtajemniczonych jest to amatorska liga piłki nożnej sześcioosobowej, w której drzemie potężna siła. Mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym, na Orlikach i boiskach osiedlowych.

W Jeleniej Górze rozgrywki funkcjonują dopiero od kilku dni, gdy to znaleźli się chętni na utworzenie lokalnej ligi. Teraz zapraszają wszystkich miłośników piłki nożnej do sprawdzenia swoich umiejętności na boisku, a nie przed ekranem komputerów. Aby przystąpić do rozgrywek wystarczy założyć drużynę w serwisie Playarena.pl i już można rozpocząć walkę o tytuł najlepszej drużyny w Jeleniej Górze, a następnie o mistrzostwo Polski Playarena.

Rozgrywki Playarena to zawody, w których udział jest całkowicie darmowy i dostępny dla każdego. To największa tego typu sieć lig w całej Europie. W województwie dolnośląskim, istnieją już ligi w Lubinie, Głogowie, Polkowicach i najmocniejsza – we Wrocławiu, w którym od początku aktualnego sezonu rozegrano już ponad 300 spotkań!

- Początek na pewno będzie ciężki, jednak mam nadzieje, że z każdym kolejnym tygodniem liczba drużyn, a co za tym idzie także zawodników będzie rosła – mówi Adam Michalik, założyciel rozgrywek w Jeleniej Górze.

Na mecze zawodnicy umawiają się za pośrednictwem serwisu www.playarena.pl. Drużyny walczą o cenne punkty, dzięki którym mogą awansować do ogólnopolskich finałów Playarena Cup. Ilość drużyn, które dostają się do turnieju, jest uzależniona od ilości rozegranych spotkań ligowych. Im więcej meczów, tym więcej teamów pnie się do rozgrywek o tytuł mistrza Polski Playarena.

Jeleniogórska Liga Nike Playarena jest otwarta dla wszystkich „zapalonych” graczy. Wystarczy stworzyć drużynę liczącą od 6-ciu do 25-ciu zawodników, zapisać się na www.playarena.pl i zagrać o wysoką stawkę. By grać i oddawać się pasji nie ważny jest ani wiek, ani płeć.

- Jesteśmy otwarci na wszystkie nowe drużyny nie tylko z Jeleniej Góry, lecz także z okolicznych miejscowości. W ich skład mogą wchodzić osoby w różnym wieku i umiejętnościach. By zacząć grać, należy dokonać rejestracji na stronie Playarena. Zajmuje to zaledwie kilka minut, a przyjemność czerpana z gry i rywalizacji jest przeogromna – podkreśla Ambasador Rozgrywek w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group