Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 5191
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ulica Wyczółkowskiego. Nowa nawierzchnia ze znakiem zapytania

Środa, 2 lutego 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Ulica Wyczółkowskiego. Nowa nawierzchnia ze znakiem zapytania
Ubiegłoroczne prace na ulicy Wyczółkowskiego. Etap pierwszy zakończony, drugi – odłożony.
Fot. TEJO
W tym roku ulica Wyczółkowskiego miała być pokryta nowym asfaltem. Drugi etap prac drogowych anonsowano zanim przystąpiono do ubiegłorocznej wymiany instalacji kanalizacyjnych i burzowych. Okazuje się, że w najbliższych miesiącach na nawierzchnię nie ma co liczyć.

Powód to nie tylko brak środków. Okazuje się, że zanim na jezdnię zostanie wylany nowy asfalt, spółka „Wodnik” musi wykonać nowe przyłącza do budynków, które znajdują się przy ulicy Wyczółkowskiego. Można to było zrobić korzystając z rozkopania ulicy w ubiegłym roku, ale – jak zaznaczył na wczorajszej sesji radny Oliwer Kubicki – nikt nie wpadł na pomysł, aby prace skoordynować.

Teraz nie wiadomo kiedy na Wyczółkowskiego pojawi się równa nawierzchnia, bo w tym roku nie ma na to środków w budżecie. Nieznany jest też termin rozpoczęcia prac ziemnych przez ekipy „Wodnika”. Mieszkańcy mają nadzieję, że przynajmniej nowa sieć kanalizacyjna została położona prawidłowo: w sierpniu ubiegłego roku, kiedy już prace były zaawansowane, podczas ulewnych deszczy ulicę znów zalało, jak działo się to przed remontem. Od tamtej pory nie było okazji, aby sprawdzić jakość wykonania robót.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group