Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3660
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Wrzosowa do przebudowy

Poniedziałek, 22 października 2012, 6:34
Aktualizacja: 6:35
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ulica Wrzosowa do przebudowy
Fot. Archiwum
Do końca września przyszłego roku ma potrwać przebudowa około kilometrowej ulicy Wrzosowej w Jeleniej Górze na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nową do skrzyżowania z ulicą Czarnoleską. W ostatnich dniach ogłoszony został przetarg na to zadanie. Przedsiębiorcy mogą składać swoje oferty do 30 października br.

Do zadań wykonawcy będzie należało m.in. sfrezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej, korytowanie, poszerzenie istniejącej nawierzchni tłuczniowej, położenie nawierzchni asfaltowej, ustawienie krawężników betonowych, wykonanie chodnika i zjazdów na posesje z kostki betonowej czy wykopanie rowów z umocowaniem skarp i dna płytami betonowymi ażurowymi. Dodatkowo trzeba będzie tam przestawić 14 latarni ulicznych i drogę oznakować.

Szacowany koszt tego zadania to 2,5 – 3 mln zł. By przystąpić do tego zadania miasto musiało wykupić część gruntów prywatnych leżących obok istniejącej drogi szutrowej. Obecnie jest ona bowiem za wąska i nie ma przydrożnego rowu melioracyjnego. W minionym roku wykonano również dokumentację projektową przebudowy tej drogi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group