Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10265
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Tabaki nieco dłużej

Piątek, 23 sierpnia 2019, 10:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 6:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Tabaki nieco dłużej
Fot. Przemek Kaczałko
Na ulicy Tabaki w Cieplicach praca wre, ale najprawdopodobniej nie uda się zakończyć robót w planowanym terminie. Nie pozostaną też kamienne krawężniki, o które apelowali mieszkańcy.

Mieszkańcy ulicy Tabaki apelowali do władz miasta o pozostawienie granitowych krawężników, które są bardziej wytrzymałe i nawiązują do zabytkowego charakteru Cieplic. Wcześniej doszło do zmiany lamp ulicznych w projekcie, o co również wnosili mieszkańcy.

Będą bardziej stylowe lampy - mówił kilka tygodni temu Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. - Tam, gdzie krawężniki będą możliwe do odzyskania chcę, żeby one zostały tam wbudowane. W projekcie jest inaczej i będę musiał o tym porozmawiać z wykonawcą. Biorąc pod uwagę zamieszanie z kanalizacją, które było - nie chcę za bardzo mieszać, ale jeżeli będzie taka możliwość, to będę się starał, aby zostały one zachowane - deklarował wówczas włodarz miasta.

Jak się okazało, jest już za późno na zmianę krawężników w projekcie.

Nie mogliśmy wykorzystać kamiennych krawężników. W projekcie były zapisane betonowe i nie mogliśmy uwzględnić tego odstępstwa, bo projekt nie uzyskałby dofinansowania - tłumaczy Jerzy Łużniak.

Dowiedzieliśmy się również, że remont ulicy Tabaki potrwa nieco dłużej.

Jest możliwe, że będzie przesunięcie o pond 20 dni ze względu na trudności z pozyskaniem materiałów, ale skończą w tym roku - dodał J. Łużniak.

Zadanie jest dofinansowane ze środków unijnych, w ramach programu rewitalizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej. Wykonawcą jest konsorcjum firm COM–D z Jawora i Jeleniogórskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Prace miały być wykonane do 16 września 2019 roku, ale jak już wiemy - będzie niewielkie przesunięcie terminu. Wartość inwestycji to niemal 3,7 mln zł, w tym 80 tys. zł za projekt (inwestycja w formule zaprojektuj i wybuduj).

Remont ulicy Tabaki jest częścią pakietu Rewitalizacji Cieplic w ramach ZIT AJ, w którym to znalazły się także budowa Bulwaru Cieplickiego (na początku września planowane otwarcie) oraz modernizacja stadionu przy ul. Lubańskiej (trwają prace).

Twoja reakcja na artykuł?

6
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
6
27%
Złości
8
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
782
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group