Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 9792
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ulica Okrzei czeka na remont . Wykonawca ma czas

Środa, 3 sierpnia 2011, 7:45
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ulica Okrzei czeka na remont . Wykonawca ma czas
Fot. RED
Wymiana nawierzchni ulicy Okrzei w Jeleniej Górze miała się rozpocząć z końcem czerwca, tymczasem nic się tam nie dzieje. Szef Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów uspokaja, że termin zakończenia robót upływa 30 września br., a na ich wykonanie Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych potrzebuje nie więcej niż dwóch tygodni.

Kiedy rozpoczną się zapowiadane roboty? Dokładnie nie wiadomo. Wyłoniony wykonawca twierdzi bowiem, że ma jeszcze czas i zapewnia, że zdąży z realizacją.
- Termin zakończenia robót upływa 30 września br., wykonawca ma więc jeszcze czas i twierdzi, że na wykonania zadania potrzebuje nie więcej niż dwóch tygodni. Nie możemy go więc ani upominać, ani poganiać. Zanim Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych zajmie się remontem nawierzchni tej ulicy, musimy podnieść krawężniki na przejściach dla pieszych przy bramach wjazdowych. Najprawdopodobniej zlecimy to temu samemu wykonawcy, musimy się jednak z nim domówić co do ceny – mówi Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W ramach prac nowy asfalt zostanie położony od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Klonowica. Obecnie ten odcinek jest niebezpieczny przez wysokie krawężniki, które w ostatnich latach ustawiono właśnie z myślą o podwyższeniu nawierzchni samej ulicy. Ponadto droga jest bardzo nierówna i solidnie podziurawiona. Nie wiadomo, co będzie z odcinkiem Okrzei od ul. Klonowica do ul. 1 Maja. Tam stan nawierzchni pozostawia również wiele do życzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
851
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group