Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6980
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ulica Karola Miarki przestanie straszyć

Wtorek, 13 lipca 2010, 9:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ulica Karola Miarki przestanie straszyć
Fot. Angela
Wkrótce zacznie się pierwszy etap budowy odcinka ulicy Karola Miarki, gdzie pojawi się nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową, nowe chodniki, oświetlenie i studzienki kanalizacyjne.

W ramach pierwszego etapu budowy ulicy Karola Miarki w Jeleniej Górze prace zostaną wykonane od końca odcinka ulicy Karola Miarki o nawierzchni bitumicznej do ulicy Wojewódzkiej. Ponadto wyremontowana zostanie nawierzchnia od budowanego odcinka do bramy Celwiskozy.

W tych miejscach wyremontowana zostanie nawierzchnia ulicy, powstaną nowe chodniki i krawężniki. Będzie też nowe oznakowanie poziome i pionowe. Całość oświetli około 20 latarni. Zmodernizowana zostanie też kanalizacja deszczowa ulicy, gdzie w miejsce starej instalacji zamontowane zostaną nowe rury i około 35 nowych studni.

Oprócz wygranej oferty jeleniogórskiej firmy do przetargu przystąpiło cztery innych przedsiębiorców, w tym: ABM POL-DRÓG z Legnicy, Jeleniogórskie Przedsiebiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry, Heilit + Woerner Budowlana Sp. z o.o. Z Wrocławia oraz SKANSKA S.A. z Warszawy. Termin wykonania prac planowany jest na 15 listopada br. Inwestycja została dofinansowana z unijnej kasy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Koszt tej inwestycji to po przetargu ponad 1,5 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group