Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 6274
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ulica Długa wypięknieje, ale nie cała

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 16 stycznia 2009, 8:31
Aktualizacja: 15:22
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kolejna kamienica w śródmieściu odzyska dawny blask, a klientom sklepu na parterze nie będzie lała się na głowy woda z topniejącego śniegu i deszczówka.

Rusztowania pojawiły się na pięknym, secesyjnym budynku blisko zbiegu Długiej z pl. Niepodległości. Na fasadzie zachowały się liczne zdobienia i rozetki podtrzymujące istniejącą tu niegdyś sieć trakcyjną linii tramwajowej. Kamienica znana wielu jeleniogórzanom ze sklepu sportowego i wędkarskiego, który istniał tu nieprzerwanie od 1945 roku do lat 90. ubiegłego wieku.

Dziś na parterze budynku działa sklep z kosmetykami. Dom nie był remontowany od wielu lat. Kiedy pada deszcz lub topnieje śnieg, przechodniom i klientom na głowę leje się woda z nieszczelnych rynien. Po modernizacji to się zmieni.

Przy ulicy Długiej jest więcej zabytkowych kamienic, które aż proszą się o modernizację. W tym te, które zostały gruntownie wyremontowane na przełomie lat 80. i 90. XX wieku po tym, jak jedna z nich zawaliła się. Wówczas, we wrześniu 1987 roku, zginęli ludzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group